Lider PSL kandydatem na prezydenta Krakowa? "Ręki nie dam uciąć..."

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 09:33
– Nie dam sobie uciąć ręki, że nie będę kandydował na prezydenta Krakowa – przyznał w "Salonie politycznym Trójki" lider PSL Władysław Kosinak-Kamysz. Czeka wciąż na ogłoszenie decyzji dotychczasowego prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego.
Audio
  • Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (Salon polityczny Trójki)

Prezes PSL, przewodniczący klubu parlamentarnego PSL i Unii Europejskich Demokratów dodał, że w czwartek ma być znana decyzja dotychczasowego prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, ma on ją przedstawić na konferencji prasowej. Kandydatką Zjednoczonej Prawicy w Krakowie jest Małgorzata Wassermann, przewodnicząca sejmowej komisji ds. Amber Gold.

Władysław Kosiniak-Kamysz chciałby, aby opozycja wystawiła wspólnego kandydata na prezydenta Krakowa; rozmawia z innymi ugrupowaniami opozycji o wspólnych kandydatach na prezydentów miast.

Polityk potwierdził w Trójce, że do sejmików PSL wybiera się samodzielnie. – Ale zapraszamy wszystkich, którzy podzielają nasze wartości – mówił. Wyjaśniał, że na listach stronnictwa będą różni działacze organizacji społecznych, związków zawodowych, ruchów miejskich iwiejskich. – To szeroka formuła, będzie wiele osób bezpartyjnych, popieranych przez różne środowiska, będą to ludzie wywodzący z różnych nurtów, ale podzielający nasze wartości – mówił.

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Rozmówca Beaty Michniewicz zaznaczył, że PSL będzie brał udział w kampanii w Warszawie, albo z własnym kandydatem na prezydenta, albo wspierając innych.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił też o tym, czy PSL przyjmie posłanki, które odeszły z Nowoczesnej i komentował protest i propozycje rządu w sprawie opieki nad niepełnosprawnymi.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (przewodniczący PSL)
Data emisji: 10.05.2018
Godzina emisji: 8.14

agkm/mk