X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef MSZ: interwencja Komisji Europejskiej jest zbyt daleko idąca

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 09:11
– Jeżeli Komisja Europejska będzie chciała iść drogą konfrontacyjną, to działania dyplomatyczne z naszej strony się nasilą. Będziemy przekonywać państwa, by nas poparły – stwierdził na antenie Trójki szef MSZ Jacek Czaputowicz.
Audio
  • Jacek Czaputowicz o sporze z Komisją Europejską (Salon polityczny Trójki)

Nadal bez porozumienia Polski z Komisją Europejską w sprawie reform sądownictwa. Warszawa mówi, że zrobiła wiele, by zakończyć spór i teraz czeka na ruch ze strony Brukseli. Natomiast Komisja odpowiada, że wprowadzone zmiany w ustawach sądowych są niewystarczające i że nadal ma wątpliwości co do gwarancji niezależności sądownictwa. Tak można podsumować poniedziałkowe spotkanie unijnych ministrów do spraw europejskich w belgijskiej stolicy i dyskusję o sytuacji w Polsce. 

– Będziemy dalej prowadzić rozmowy. Chcemy, by Komisja Europejska podjęła korzystną decyzję dla Polski. Postaramy się przemyśleć uwagi Komisji, mówiące o tym, że te propozycje mogłyby iść dalej. Z drugiej strony, stoimy na stanowisku, że ta interwencja jest zbyt daleko idąca. W pewnym sensie Komisja Europejska się zapętliła. Ten wniosek był tak negatywny, że bardzo trudno jest się teraz wycofać Komisji z pewnych twierdzeń. Widać po jej stronie pewne zawahanie – powiedział Jacek Czaputowicz.

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Szef MSZ dodał, że "Frans Timmermans też chciałby utrzymać ten dialog i poznać nasze stanowisko". – Zmiany są zatem możliwe, ale jeżeli nasze ustępstwa zostaną uznane za niewystarczające, a Komisja Europejska będzie chciała iść drogą konfrontacyjną, to działania dyplomatyczne z naszej strony się nasilą. Będziemy przekonywać państwa, by nas poparły – dodał jacek Czaputowicz.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Czaputowicz (minister spraw zagranicznych)
Data emisji: 15.05.2018
Godzina emisji: 8.14

koz/mk

Czytaj także

Nadal bez porozumienia polskiego rządu z Brukselą, "czekamy na ruch Komisji Europejskiej"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 18:46
Nadal bez porozumienia Polski z Komisją Europejską w sprawie reform sądownictwa. Przedstawiciele Polski mówią, że Warszawa zrobiła wiele, by zakończyć spór i teraz czeka na ruch ze strony Brukseli. Natomiast członkowie Komisji Europejskiej odpowiadają, że wprowadzone zmiany w ustawach sądowych są niewystarczające i że nadal ma wątpliwości co do gwarancji niezależności sądownictwa. 
rozwiń zwiń