X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przewodniczący SLD: "danina solidarnościowa" to normalny podatek

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 09:17
– Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewniał, że jego partia nigdy nie wprowadzi podatków, dlatego nazwał to daniną. To jest po prostu zwykłe oszukaństwo – mówił w "Salonie politycznym Trójki" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.
Audio
  • Włodzimierz Czarzasty o "daninie solidarnościowej" (Salon polityczny Trójki)

We wtorek rząd przedstawił propozycję nowego modelu finansowania wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych będzie zasilany z dwóch źródeł: z części składki na Fundusz Pracy oraz z "daniny solidarnościowej" od osób zarabiających ponad 1 mln zł rocznie.

Danina solidarnościowa ma wynosić 4 proc. Będą ją płaciły osoby najlepiej sytuowane. Gdy ich dochód roczny przekroczy 1 mln zł, od nadwyżki zapłacą dodatkowy podatek na Fundusz Solidarnościowy. Danina będzie pobierana od dochodów uzyskanych w 2019 roku. Rząd szacuje, że w przyszłym roku tę daninę zapłaci ok. 25 tys. osób, a kwota uzyskana z tego tytułu może wynieść ok. 2 mld zł.

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Włodzimierz Czarzasty tłumaczył, że w 2006 roku były trzy progi podatkowe, które były kontynuacją polityki SLD. Jak mówił, Sojusz zawsze uważał, że biedni powinni płacić niskie podatki, a bogaci wysokie.

– Uważamy to do dziś. W 2006 roku PiS zlikwidował ten próg, który w tej chwili chce wprowadzić, tzn. dla najbogatszych. Czy to jest dobry pomysł, żeby najbogatsi płacili wyższe podatki? Tak, to dobry pomysł – zaznaczył przewodniczący SLD.

Gość Trójki dodał, że kwota wolna od podatku powinna być jak najwyższa.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Włodzimierz Czarzasty (przewodniczący SLD)
Data emisji: 17.05.2018
Godzina emisji: 8.14

mr/kw

Czytaj także

Rząd przedstawił zmiany systemowe dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 13:28
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wraz z minister finansów Teresą Czerwińską przedstawiły szczegóły systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin. - Będą trzy filary - podkreśliła szefowa MRPiPS.
rozwiń zwiń