X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Kopcińska o nowym budżecie UE: podział musi być sprawiedliwy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 08:44
– Rozumiemy lukę, która powstała po Brexicie, ale nie pozwolimy na to, żeby przyjąć rozwiązania niekorzystne dla państw Europy Środkowej – mówiła w "Salonie politycznym Trójki" rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
Audio
  • Joanna Kopcińska o nowym budżecie UE (Salon polityczny Trójki)

Komisja Europejska opublikuje dziś propozycję podziału pieniędzy na unijne kraje w nowym budżecie na lata 2021-2027. Z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia wynika, że z polityki spójności nasz kraj otrzyma 64 miliardy 400 milionów euro. To o 23,3 procent mniej niż w obecnym budżecie, choć i tak Polska pozostanie największym beneficjentem funduszy spójności.

Joanna Kopcińska podkreśliła, że propozycje Komisji Europejskiej są wstępne i jej zdaniem "nie przejdą". Jak mówiła rzeczniczka rządu, mamy szeroki wachlarz państw, które nie podzielają rozwiązań zaproponowanych przez KE ws. budżetu.

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

– Jesteśmy gotowi do szukania kompromisu, ale podział środków z polityki spójności musi być sprawiedliwy, a kraje regionu muszą być traktowane uczciwie – tłumaczyła gość Trójki.

Minister dodała, że "przy konstrukcji budżetu unijnego trzeba kierować się określonymi kryteriami, a nie ma miary co do tego, jak zmierzyć praworządność".

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Joanna Kopcińska (rzeczniczka rządu)
Data emisji: 29.05.2018
Godzina emisji: 8.14

mr/mk

Czytaj także

64,4 mld euro dla Polski w polityce spójności. Budżet na lata 2021-2027

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 17:44
64 miliardy 400 milionów euro - tyle ma wynosić pula pieniędzy dla Polski w polityce spójności w nowym, unijnym budżecie. Z informacji Polskiego Radia wynika, że takie są ustalenia szefów gabinetów komisarzy. Oficjalnie Komisja Europejska ma ogłosić jutro podział pieniędzy na poszczególne kraje w nowym budżecie na lata 2021-2027.
rozwiń zwiń