Paweł Mucha: referendum jest apolityczne, chcemy dać wybór Polakom

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 09:06
– Mamy do czynienia z sytuacją, że część mediów i polityków celuje w to, aby dezawuować ideę referendum – mówił w "Salonie politycznym Trójki" wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha.
Audio
  • Paweł Mucha o referendum konstytucyjnym (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Paweł Mucha o referendum konstytucyjnym (Salon polityczny Trójki)

Aleksander Kwaśniewski ogłosił bojkot referendum konsultacyjnego prezydenta Andrzeja Dudy. – To hucpa, w której nie można brać udziału. Jest granica robienia z obywateli durniów  oznajmił były prezydent.

 Rozumiem jego ogromny sentyment do konstytucji, jako współtwórcy tej ustawy z 1997 roku. Natomiast trudno tę wypowiedź uznać za merytoryczną, która mogłaby być przedmiotem analizy lub polemiki – podkreślił Paweł Mucha.

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

Gość Trójki uważa, że potrzeba wzmocnienia demokracji w Polsce. Jak mówił, ktoś, kto wygłasza hasła: "nie idźcie na referendum", wypowiada się w sposób antydemokratyczny.

Wiceszef kancelarii prezydenta tłumaczył, że kluczem do sukcesu referendum są pytania. - Prawdopodobnie prezydent przedstawi je 12 czerwca. Potem będziemy mieli miesięczny okres dyskusji i możliwość pewnych korekt  dodał Paweł Mucha.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Paweł Mucha (wiceszef kancelarii prezydenta)
Data emisji: 30.05.2018
Godzina emisji: 8.14

mr/kw

Czytaj także

Wiemy, kiedy prezydent przedstawi propozycje pytań referendalnych

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:10
- 12 czerwca podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju prezydent Andrzej Duda poda do publicznej wiadomości, pod ostateczne konsultacje, propozycje pytań referendalnych - powiedział w środę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodnicząca Nowoczesnej: to był protest czysto apolityczny

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 08:54
– Ci sami ludzie protestowali w 2014 roku, trudno ich podejrzewać o sympatie polityczne. Oni sami decydowali, kiedy zostają i wychodzą z Sejmu, do tego samodzielnie zgłaszali postulaty – mówiła w "Salonie politycznym Trójki" przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Kopcińska o nowym budżecie UE: podział musi być sprawiedliwy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 08:44
– Rozumiemy lukę, która powstała po Brexicie, ale nie pozwolimy na to, żeby przyjąć rozwiązania niekorzystne dla państw Europy Środkowej – mówiła w "Salonie politycznym Trójki" rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
rozwiń zwiń