X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tadeusz Cymański: nie chowam głowy w piasek, ale cudotwórcą nie jestem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 09:23
– Mogę zrobić zakład, że nie da się zrobić takiego projektu, który by wszystkich zadowolił. To bardzo trudna i skomplikowana sprawa – powiedział o prezydenckim projekcie dotyczącym frankowiczów Tadeusz Cymański, szef podkomisji ds. ustaw frankowych.
Audio
  • Tadeusz Cymański: nie chowam głowy w piasek, ale cudotwórcą nie jestem (Salon polityczny Trójki)

Prezydent skierował do Sejmu projekt noweli pochodzącej z 2015 roku ustawy, który stwarza większe możliwości uzyskania takiego wsparcia. Zaproponował m.in. dwukrotne podniesienie minimum dochodowego, umożliwiającego wnioskowanie o wsparcie. Teraz będzie to sytuacja, gdy koszty kredytów przekraczają 50 proc. dochodów (dotąd było 60 proc.) – realnie to ok. 1 tys. zł na osobę w rodzinie. Ponadto – zgodnie z projektem – zwiększona zostanie wysokość możliwego comiesięcznego wsparcia z 1,5 tys. zł do 2 tys. zł, wydłużony okres możliwego wsparcia z 18 do 36 miesięcy.

– Projekt prezydencki nie jest doskonały, ale ma jedną zaletę. Jest, w moim przekonaniu, pewną pomocą, choć może niewystarczającą dla tych ludzi, którzy mają bardzo trudną sytuację, nie są w stanie obsługiwać kredytu, mają mieszkanie, mały domek. I tym ludziom ten projekt wychodzi naprzeciw – ocenił Tadeusz Cymański.

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

– Komisja na temat roboczy będzie w najbliższą środę o godz. 17, natomiast, co powiedziałem publicznie na spotkaniu z frankowiczami, że jestem gotowy i przekażę, że chcą się spotkać z komisją na specjalnym posiedzeniu. Również banki chcą się spotkać. Nie uciekam od rozmów i nie chowam głowy w piasek, ale nie jestem cudotwórcą – podkreślił szef podkomisji ds. ustaw frankowych.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tadeusz Cymański (szef podkomisji ds. ustaw frankowych)
Data emisji: 1.06.2018
Godzina emisji: 8.14

rr/kw

Czytaj także

Pomoc dla frankowiczów. Prezydencki projekt ustawy w speckomisji

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 22:05
Sejmowa komisja finansów skierowała prezydencki projekt nowelizacji ustawy o wsparciu dla posiadaczy kredytów walutowych do nadzwyczajnej podkomisji, która od początku 2017 roku zajmuje się projektami dotyczącymi frankowiczów. O ustawie ws. frankowiczów mówił w audycji Północ-Południe nowy przewodniczący podkomisji Tadeusz Cymański z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na 860 tysięcy frankowiczów, 10 tysięcy ma kłopoty ze spłatą kredytu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 20:43
Zmniejsza się  zadłużenie frankowiczów. Z najnowszego raportu Biura Informacji Kredytowej wynika, że na koniec 2017 roku wynosiło ono prawie 110 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frank wyjątkowo tani. Czemu szwajcarska waluta traci?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 08:01
Frank szwajcarski kosztuje dziś 3,47 zł - tak tani nie był od ponad 3 lat. Zdaniem wielu ekspertów stoją za tym sankcje nałożone przez Amerykanów na Rosję i osoby powiązane biznesowo z Kremlem, które miałyby masowo wyprzedawać Franka.
rozwiń zwiń