Ryszard Czarnecki: można wzruszyć ramionami i popukać się w czoło

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 09:10
Eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki odniósł się do inicjatywy irlandzkiego sądu, który skierował do Trybunału Sprawiedliwości UE zapytanie, czy reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce nie stanowi zagrożenia dla uczciwego procesu Polaka podejrzanego o przemyt narkotyków.
Audio
  • Ryszard Czarnecki komentuje wyrok irlandzkiego sądu (Salon polityczny Trójki)

Polska odpierała w Trybunale Sprawiedliwości zarzuty o zagrożenie dla niezawisłości sądownictwa i rządów prawa. Przedstawiciel Polski podkreślał, że wprowadzone reformy mają wzmocnić niezależność wymiaru sprawiedliwości. Rozprawa odbyła się w Luksemburgu, wyrok zostanie wydany w lipcu, a do 28 czerwca poznamy opinię TS.

– Kuriozalna i skandaliczna sytuacja. Czyżby dilerzy narkotykowi, dzięki irlandzkiemu sądowi, w przyszłości chcieli brać polskie obywatelstwo, żeby uchronić się przed więzieniem? To jest rzecz zupełnie niebywała. Mam nadzieję, że Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu wyda orzeczenie, które nie będzie de facto chroniło przestępców. Mam nadzieję, że ta instytucja unijna stanie na wysokości zadania, bo i tak autorytet Wspólnoty jest nadszarpnięty – stwierdził Ryszard Czarnecki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Rozstrzygnięcie może być tylko jedno, nie dajmy się zwariować. Polska jest oazą normalności i mam wrażenie, że takie próby pokazywania naszego kraju w fałszywym zwierciadle mają charakter bądź ideologiczny, bądź polityczny, ale nijak się nie mają do rzeczywistości – podkreślił europoseł.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)
Data emisji: 04.06.2018
Godzina emisji: 8.14

rr/ml

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: PE się zmieni i KE pewnie też, bo w tej chwili po Europie idzie fala nurtów eurorealistycznych, eurosceptycznych

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 08:08
- Premier Mateusz Morawiecki dobrze robi, iż wymusza na Komisji Europejskiej dialog i słuchanie naszych argumentów – przekonywał w "Sygnałach dnia" europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
rozwiń zwiń