X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki: można wzruszyć ramionami i popukać się w czoło

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 09:10
Eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki odniósł się do inicjatywy irlandzkiego sądu, który skierował do Trybunału Sprawiedliwości UE zapytanie, czy reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce nie stanowi zagrożenia dla uczciwego procesu Polaka podejrzanego o przemyt narkotyków.
Audio
  • Ryszard Czarnecki komentuje wyrok irlandzkiego sądu (Salon polityczny Trójki)

Polska odpierała w Trybunale Sprawiedliwości zarzuty o zagrożenie dla niezawisłości sądownictwa i rządów prawa. Przedstawiciel Polski podkreślał, że wprowadzone reformy mają wzmocnić niezależność wymiaru sprawiedliwości. Rozprawa odbyła się w Luksemburgu, wyrok zostanie wydany w lipcu, a do 28 czerwca poznamy opinię TS.

– Kuriozalna i skandaliczna sytuacja. Czyżby dilerzy narkotykowi, dzięki irlandzkiemu sądowi, w przyszłości chcieli brać polskie obywatelstwo, żeby uchronić się przed więzieniem? To jest rzecz zupełnie niebywała. Mam nadzieję, że Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu wyda orzeczenie, które nie będzie de facto chroniło przestępców. Mam nadzieję, że ta instytucja unijna stanie na wysokości zadania, bo i tak autorytet Wspólnoty jest nadszarpnięty – stwierdził Ryszard Czarnecki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Rozstrzygnięcie może być tylko jedno, nie dajmy się zwariować. Polska jest oazą normalności i mam wrażenie, że takie próby pokazywania naszego kraju w fałszywym zwierciadle mają charakter bądź ideologiczny, bądź polityczny, ale nijak się nie mają do rzeczywistości – podkreślił europoseł.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)
Data emisji: 04.06.2018
Godzina emisji: 8.14

rr/ml

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: PE się zmieni i KE pewnie też, bo w tej chwili po Europie idzie fala nurtów eurorealistycznych, eurosceptycznych

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 08:08
- Premier Mateusz Morawiecki dobrze robi, iż wymusza na Komisji Europejskiej dialog i słuchanie naszych argumentów – przekonywał w "Sygnałach dnia" europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
rozwiń zwiń