X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bielan: myślę, że wypowiedzi pani Mosbacher nie będą się powtarzać

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 08:48
– Nie wszystkie działania dyplomatów mogą nam się podobać, ale nie można szukać powodów do zrywania stosunków dyplomatycznych – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.
Audio
  • Adam Bielan o relacjach polsko-amerykańskich (Salon polityczny Trójki)

Georgette Mosbacher, kandydatka na ambasadora USA w Polsce, podczas przesłuchań w Senacie skrytykowała ustawę o IPN, wskazując ją jako źródło wzrostu antysemityzmu w Europie Wschodniej.

Adam Bielan podkreślił, że mamy do czynienia z osobą, która nie ma żadnego doświadczenia dyplomatycznego. Jak mówił, w momencie, gdy wyszła poza skrypt przygotowany przez Departament Stanu, pojawiły się słowa, które nie są oficjalnym stanowiskiem USA.

– W dyplomacji amerykańskiej jest tradycja, że są dwie grupy krajów. Takie, w których funkcję ambasadorów pełnią zawodowi dyplomaci, oraz takie, w których funkcję ambasadorów pełnią osoby cieszące się dobrymi relacjami z urzędującym prezydentem  tłumaczył gość Trójki.  Polska znalazła się w tej drugiej grupie. Przyjeżdża do nas pani, która od wielu lat zna Donalda Trumpa  dodał Adam Bielan.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wicemarszałek Senatu zaznaczył, że w relacjach z Amerykanami mamy na stole bardzo wiele kluczowych dla nas kwestii.  Przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Z roku na rok mamy dużą poprawę. Zarówno jeśli chodzi o decyzje polityczne, jak i finansowe  stwierdził Adam Bielan.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Adam Bielan (wicemarszałek Senatu)
Data emisji: 11.06.2018
Godzina emisji: 8.14

mr/kw

Czytaj także

Komentarze polityków PiS po wypowiedzi przyszłej ambasador USA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 15:24
Georgette Mosbacher podczas przesłuchań w Senacie skrytykowała ustawę o IPN wskazując ją jako źródło wzrostu antysemityzmu w Europie Wschodniej. Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że takie słowa w ogóle nie powinny paść. Z kolei Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii stwierdziła, że "wyzwaniem dla polskiej dyplomacji i nas wszystkich jest dzisiaj nauczyć Panią Mosbacher Polski".
rozwiń zwiń