X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Sasin: ustawa o składowaniu odpadów musi wejść w życie jak najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 08:39
 – Druga ustawa o odpadach wprowadza bardzo wiele obostrzeń. Chcielibyśmy, żeby to wszystko zadziałało od razu, ale musimy być realistami i dać przedsiębiorcom czas na wprowadzenie wszystkich rozwiązań – mówił na antenie radiowej Trójki Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Audio
  • Jacek Sasin o nowej ustawie o składowaniu odpadów (Salon polityczny Trójki)

Na 27 czerwca, na wniosek rządu, zwołane zostało nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. W porządku obrad pojawił się projekt nowelizacji ustawy o gospodarce odpadami.

– Wszyscy żyliśmy i żyjemy dalej tym, co dzieje się z płonącymi, nielegalnymi wysypiskami śmieci. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to temat palący, także dosłownie. Temat, który wymaga szybkich działań, i takie też podjął minister środowiska. Jeden projekt dotyczy reformy inspekcji ochrony środowiska – tak, aby mogła ona realnie pilnować tego, czy prawo jest przestrzegane – mówił Jacek Sasin.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

– Chcemy jak najszybciej wprowadzić rozwiązania, które pozwolą nam w niedalekiej perspektywie uniknąć takiej sytuacji, jaką mieliśmy dotychczas, czyli niekontrolowanego sprowadzania śmieci do Polski, zaśmiecania naszego środowiska naturalnego, lasów, płonących, nielegalnych wysypisk. To się musi jak najszybciej skończyć – podkreślił Jacek Sasin.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)
Data emisji: 25.06.2018
Godzina emisji: 8.13

dcz/ml