Nowelizacja ustawy o IPN. Stanisław Tyszka: PiS skompromitowało Polskę

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 09:01
– Wczoraj był bardzo smutny dzień. Polska została ośmieszona i poniżona na arenie międzynarodowej. Okazało się, że nasze prawo jest pisane poza granicami kraju przez Izrael i USA – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
Audio
  • Stanisław Tyszka o nowelizacji ustawy o IPN (Salon polityczny Trójki)

W środę Sejm uchwalił nowelizację ustawy o IPN. Podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Modyfikacja przewiduje wycofanie się z przepisów o karze do 3 lat więzienia za przypisywanie narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

Stanisław Tyszka uważa, że ta ustawa od początku była procedowana w sposób beznadziejny. Jak mówił, w głównej mierze to wina wiceministra Patryka Jakiego.  On powinien dawno zostać odwołany z rządu za awanturę międzynarodową, którą wywołał swoim brakiem profesjonalizmu  podkreślił gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

Wicemarszałek Sejmu stwierdził, że tę ustawę można było konsultować na etapie tworzenia, czyli pół roku temu. Jego zdaniem, należało ten projekt zmienić, ale "w sposób cywilizowany".  Dostaliśmy jednak tylko 15 minut na złożenie poprawek, to absurd  dodał Stanisław Tyszka.

Ponadto polityk powiedział, że "USA to nasz sojusznik, ale nie możemy prowadzić polityki wiernopoddańczej".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Tyszka (Kukiz'15, wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 28.06.2018
Godzina emisji: 8.13

mr/mk

Czytaj także

Jarosław Sellin: mamy bardzo potężny nowy instrument w ręku

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 20:02
- Uznaliśmy, że z tego akurat zapisu należy się wycofać, bo to spotkało się z kompletnym niezrozumieniem w świecie i z fałszywą interpretacją naszych intencji i intencji tej ustawy - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin o nowelizacji ustawy o IPN. 
rozwiń zwiń