X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Platforma Obywatelska: PiS chce przejąć Sąd Najwyższy podobnie jak Trybunał Konstytucyjny

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 07:32
– Można mieć różne uwagi do konstytucji, że nie reguluje pewnych rzeczy do końca jasno. Akurat w tym przypadku jest czarno na białym, jak powinno być. I tutaj wszelkie dywagacje nie mają specjalnego sensu – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Tomasz Siemoniak, komentując sytuację wokół Sądu Najwyższego. 
Audio
  • Tomasz Siemoniak o sporze wokół Sądu Najwyższego (Salon polityczny Trójki)

Trwa polityczna burza wokół Sądu Najwyższego. Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zgodnie z ustawą pierwsza prezes Sądu Najwyższego przeszła w stan spoczynku. Natomiast sama prof. Małgorzarta Gersdorf wyznaczyła swojego zastępcę i zapowiedziała, że od przyszłego tygodnia udaje się na urlop.  

Gość radiowej Trójki przypomniał, że mamy do czynienia z kolejnym politycznym zamieszaniem, nad którym rządzący nie panują. – Podobnie jak w zeszłym roku, mamy ogromny kryzys polityczny, ogromy kryzys polityczny wokół Sądu Najwyższego, napięte relacje z Unią Europejską i myślę, że to dopiero początek. Chaos, który mamy w tej chwili, będzie się pogłębiać – mówił wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Tomasz Siemoniak podkreślił, że pomimo niedoskonałości polskiej konstytucji, to część spraw jest w ustawie zasadniczej określona bardzo precyzyjnie. 

– Można mieć różne uwagi do konstytucji, że nie reguluje pewnych rzeczy do końca jasno. Akurat w tym przypadku jest czarno na białym, jak powinno być. I tutaj wszelkie dywagacje nie mają specjalnego sensu. Pani Gersdorf jest prezesem do 2020 roku – zaznaczył polityk.   

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący PO)
Data emisji: 05.07.2018
Godzina emisji: 8.13

ras/ml