X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Doradca marszałka Sejmu: wszczęcie procedury przeciwko Węgrom byłoby niekorzystne dla UE

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 10:09
– Nie wykluczam, że procedura wobec Węgier zostanie wszczęta. Ale byłaby to zła wiadomość dla całej Unii Europejskiej – mówił w audycji "Salon polityczny Trójki" dr Maciej Szymanowski, doradca marszałka Sejmu.
Audio
  • Dr Maciej Szymanowski o relacjach Węgier z UE (Salon polityczny Trójki)
Maciej Szymanowski
Maciej SzymanowskiFoto: Kancelaria Sejmu/Paweł Kula

Przeciwko Węgrom najprawdopodobniej – tak jak w przypadku Polski – zostanie skierowana procedura związana z art. 7. w związku z "nieprzestrzeganiem praworządności". Chodzi o pakiet ustaw "Stop Soros". 

Do tej kwestii odniósł się w "Salonie politycznym Trójki" dr Maciej Szymanowski, doradca marszałka Sejmu. – Węgry chcą wpisać w konstytucję, że nie są krajem imigracyjnym. Chcą, aby to państwa, a nie unijne instytucje, decydowały o przyjęciu bądź nieprzyjęciu migrantów i określeniu, na jakich zasadach ma się to odbywać. Stosunek do imigrantów jest najważniejszą kwestią, która dzieli w tej chwili Węgry i UE – mówił Maciej Szymanowski. – Nie wykluczam, że taka procedura zostanie wszczęta. Ale byłaby to zła wiadomość dla całej Unii Europejskiej – dodał. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według gościa radiowej Trójki przygotowanie wspomnianych ustaw ma ogromne poparcie samych Węgrów. – Codzienne dochodzi tam do niepokojów związanych właśnie z imigrantami, którzy nie chcą się asymilować. Przez Węgry przeszło przecież pół miliona imigrantów, co wiązało się z pewnymi obciążeniami dla państwa i obywateli – kontynuował doradca marszałka. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Maciej Szymanowski (doradca marszałka Sejmu)
Data emisji: 9.07.2018
Godzina emisji: 8.20

kad/ml

Czytaj także

Co dalej ze sporem Polska-KE?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 17:00
Za nami kolejne rozmowy na linii Polska i Komisja Europejska. Co przyniosło spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Fransem Timmermansem?
rozwiń zwiń