X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bielan: nie można wykluczyć upadku rządu Theresy May

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 09:17
– Tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak zakończą się negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią – stwierdził na antenie Trójki wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
Audio
  • Adam Bielan o negocjacjach Londynu z UE (Salon polityczny Trójki)

Po dymisjach w brytyjskim rządzie Unia Europejska mówi, że dla niej nic się nie zmieniło i deklaruje gotowość do negocjacji z Londynem w sprawie Brexitu. Od wczoraj jest już nowy szef dyplomacji i minister do spraw wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. David Davis i Boris Johnson zrezygnowali z pełnionych funkcji w proteście przeciwko tzw. miękkiemu Brexitowi. 

– Wszyscy, którzy znają politykę brytyjską, wiedzą, że w taki sposób uruchamia się bunt wewnątrz partii, który zmusza premier do poddania się pod osąd kolegów w parlamencie. Theresa May już oświadczyła, że jeśli dojdzie do głosowania nad wotum nieufności, to ona się temu werdyktowi podda. Problem polega na tym, że po ostatnich wyborach rząd May dysponuje niewielką większością w parlamencie i jest od miesięcy zakładnikiem dwóch frakcji. Z jednej strony zwolenników twardego Brexitu, a z drugiej tych, którzy chcą ten proces rozmiękczyć – powiedział Adam Bielan.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wicemarszałek Senatu dodał, że "Theresa May ma bardzo trudną sytuację wewnątrz partii, a po wakacjach przystępuje przecież do finalnego etapu negocjacji". – Nie można wykluczyć żadnego scenariusza łącznie z upadkiem jej gabinetu. Wszyscy obywatele mieszkający na Wyspach od momentu referendum czują niepokój i tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak zakończą się negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią – dodał Adam Bielan.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Bielan (wicemarszałek Senatu)
Data emisji: 10.07.2018
Godzina emisji: 8.14

koz/ml