X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kamila Gasiuk-Pihowicz: przepisy konstytucji są jednoznaczne. Nie mówią o żadnej emeryturze

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 10:13
– Wszyscy widzą, łącznie z gwiazdami światowego rocka, że PiS chce przejąć władzę nad Sądem Najwyższym i próbuje to opakować w jakieś kłamstwa. Nikt się nie da na to nabrać – mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Kamila Gasiuk-Pihowicz, przewodnicząca klubu poselskiego .Nowoczesna.
Audio
  • Kamila Gasiuk-Pihowicz komentuje ustawę o Sądzie Najwyższym i jej konsekwencje (Salon polityczny Trójki)

Kamila Gasiuk-Pihowicz pytana była m.in. o nową ustawę o Sądzie Najwyższym i najbardziej sporny punkt dyskusji wokół tej ustawy, czyli kto – jej zdaniem – jest teraz prezesem SN.

 Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Pierwszym prezesem SN pozostaje prof. Gersdorf  odpowiedziała liderka .Nowoczesnej.  Przepisy konstytucji są jednoznaczne. Mówią o sześcioletniej kadencji, nie mówią o żadnej emeryturze. Koniec, kropka. Nie ma prawników, prócz tych, którzy chcieliby zrobić kariery przy obecnej władzy, którzy twierdzą, że jest inaczej. Wszyscy widzą, łącznie z gwiazdami światowego rocka, że PiS chce przejąć władzę nad Sądem Najwyższym i próbuje to opakować w jakieś kłamstwa, ale nikt się nie da na to nabrać. Kłamstwo powtórzone sto razy może przekona wyborców PiS, ale nie przekona naszych partnerów  podkreśliła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Przewodnicząca klubu poselskiego .Nowoczesna zwróciła uwagę, że sześcioletnia kadencja jest wpisana do konstytucji w sposób "precyzyjny i lakoniczny". – Po to się wprowadza sześcioletnią kadencję, żeby nie można było jej przerwać w międzyczasie, ze względu na to, że władzy się tak zachce. Gdyby tak można było zrobić, to na drodze ustawy można by skrócić np. kadencję prezydenta, ale wszyscy mamy świadomość, że nie można tak robić. Prezydent i politycy PiS działają w sposób bezprawny – dodała posłanka.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Kamila Gasiuk-Pihowicz (przewodnicząca klubu poselskiego .Nowoczesna)
Data emisji: 11.07.2018
Godzina emisji: 8.14

tjak/mk