X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Henryk Kowalczyk: jeśli decyzja została podjęta z rażącym naruszeniem prawa, można ją cofnąć

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 09:04
– Po pierwszym rozpoznaniu dokumentacji wiem, że to potraktowane zostało jako inwestycja mieszkaniowa. Stąd tylko lokalnie było to uzgadniane. Niestety w tej chwili ta budowla powstaje. Badamy sprawę – mówi Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.
Audio
  • Henryk Kowalczyk o budowie zamku w Stobnicy (Salon polityczny Trójki)

W obszarze chronionym w Stobnicy powstaje gigantyczny zamek. Sprawę komentował na antenie radiowej Trójki szef resortu środowiska. 

– Widać wyraźnie tę podwójną moralność, bo w tej chwili mamy z Puszczą Białowieską też problem na podstawie doniesień organizacji ekologicznych do Komisji Europejskiej. Musimy tłumaczyć, dlaczego potrzebny jest remont drogi narewkowskiej, która służy tamtejszym mieszkańcom – mówił minister. 

Zdaniem Henryka Kowalczyka sprawa budowy w środku Puszczy Noteckiej powinna być dokładnie przeanalizowana. – Jeśli chodzi o obszary chronione to ta ocena oddziaływania na środowisko i jej później weryfikacja przez odpowiednie służby, przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska jest niezwykle istotna.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister środowiska przypomniał również, że powstawanie zamku to duża ingerencja w środowisko naturalne. Zdaniem Henryka Kowalczyka jest ona bardzo dokładnie widoczna przy porównaniu do remontu drogi narewkowskiej, przeciwko któremu protestują ekolodzy. – To jest ingerencja w środowisko poprzez budowę. Myślę, że przez tą drogę narewkowską przez setki lat nie przejedzie tyle samochodów, co choćby w drodze dojazdowej do tego placu budowy. Stąd widać bardzo wyraźnie, że ta podwójna moralność jest tutaj bardzo powszechnie stosowana – podkreślił szef resortu środowiska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Henryk Kowalczyk (Minister Środowiska)
Data emisji: 18.07.2018
Godzina emisji: 8.14

ras/ml