"Rostowski pokazał, że komisja ds. Amber Gold jest absurdalna"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 09:27
– Nie dość, że komisja nie ma pomysłu na to, co robić, to jeszcze zapraszanie byłych polityków czy byłych urzędników poprzednich rządów, tylko dlatego, że są z PO, jest po to, żeby zrobić z tego jakąś polityczną hucpę. Jest to po prostu śmieszne – mówił na antenie radiowej Trójki Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO. 
Audio
  • Grzegorz Schetyna uważa, że wystąpienie Jana Vincenta-Rostowskiego przed komisją ds. Amber Gold było "brawurowe" (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Grzegorz Schetyna uważa, że wystąpienie Jana Vincenta-Rostowskiego przed komisją ds. Amber Gold było "brawurowe" (Salon polityczny Trójki)

Były minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Vincent-Rostowski odpowiadał w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold. – Do upadku Amber Gold nie interesowałem się sprawą. Nie uważam jednak, że nawet prawidłowe działanie aparatu skarbowego zahamowałoby rozwój tej piramidy, zdolne do jej powstrzymania były prokuratura, policja i ABW – mówił polityk PO.

Dziewięciogodzinne przesłuchanie przez komisję śledczą obfitowało w wiele wymian zdań między świadkiem, jego pełnomocnikiem Markiem Chmajem a politykami PiS.

– Jan Vincent-Rostowski nie występował przed komisją jako przedstawiciel Platformy Obywatelskiej – stwierdził Grzegorz Schetyna. – Myślę, że wypadł ofensywnie, brawurowo. Pokazał, że ta komisja jest absurdalna. Nie dość, że nie ma ona pomysłu na to, co robić, to jeszcze zapraszanie byłych polityków czy byłych urzędników poprzednich rządów, tylko dlatego, że są z PO, jest po to, żeby zrobić z tego jakąś polityczną hucpę. Jest to po prostu śmieszne – dodał lider PO.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polityk zwrócił uwagę na jedną wypowiedź przewodniczącej komisji. – To, co było dojmujące w tym wczorajszym spotkaniu, to wyznanie pani przewodniczącej Wassermann, która powiedziała, że przyszła do polityki, żeby takich ludzi jak Rostowski, czy takich ludzi, którzy tworzą Platformę Obywatelską, wyprowadzić z polityki – zaznaczył gość Trójki.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (przewodniczący PO)
Data emisji: 19.07.2018
Godzina emisji: 8.14

dcz/kw

Czytaj także

Grzegorz Schetyna o tzw. liście Tuska: nie wierzę w ten projekt

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 08:47
– Myślę, że najlepiej by było, gdyby Donald Tusk wypowiedział się w tej sprawie. Traktuję ten pomysł jako marzenie niektórych, żeby dostać się do europarlamentu i brak planu, jak to zrobić – mówił na antenie radiowej Trójki Grzegorz Schetyna, szef PO.
rozwiń zwiń