Krzysztof Łapiński: prezydent był konsekwentny co do daty referendum

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 08:34
– Prezydent Andrzej Duda był konsekwentny w swoich zapowiedziach. Od początku mówił,  kiedy planuje referendum – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
Audio
  • Krzysztof Łapiński o referendum konsultacyjnym (Salon politycznym Trójki)

Prezydent Andrzej Duda chce, aby 10 i 11 listopada Polacy odpowiedzieli na 10 pytań referendalnych. Dotyczą one między innymi zmian w konstytucji, modelu sprawowania władzy oraz gwarancji członkostwa Polski w NATO i Unii Europejskiej. W wypowiedziach medialnych senatorowie PiS chwalą pomysł referendum, ale jednocześnie mówią, że ich wątpliwości budzi proponowany termin.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Krzysztof Łapiński tłumaczył, że prezydent był otwarty na pomysły i dyskusje, także obywateli, ale był również konsekwentny co do daty. – Jeśli wniosek Andrzeja Dudy zostanie odrzucony, Polacy zostaną pozbawieni możliwości wypowiedzenia się w ważnej sprawie – podkreślił gość Trójki.

Rzecznik prezydenta mówił, że pytania, które trafiły do referendum, są efektem wielomiesięcznej dyskusji z Polakami. – Ostatecznie wniosek jest prezydencki, więc to Andrzej Duda je wybrał i skierował do Senatu – dodał Krzysztof Łapiński.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Łapiński (rzecznik prezydenta)
Data emisji: 24.07.2018
Godzina emisji: 8.13

mr/ml

Czytaj także

Paweł Mucha: gdyby Senat odrzucił propozycję ws. referendum, mielibyśmy do czynienia z sytuacją trudną

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 21:33
- Gdyby Senat odrzucił projekt postanowienia prezydenta o zarządzeniu referendum ws. zmian w konstytucji, mielibyśmy do czynienia z sytuacją trudną i bardzo kontrowersyjną w oczach wielu milionów Polaków, którzy referendum oczekują - powiedział w poniedziałek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń