Radosław Pyffel: Polska potrzebuje wielkich inwestycji, takich jak CPK

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 09:40
– Jeśli Polska chce awansować do grona krajów rozwiniętych, to musi być zdolna realizować wielkie projekty, takie jak Centralny Port Komunikacyjny – stwierdził na antenie Trójki Radosław Pyffel, były dyrektor Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.
Audio
  • Radosław Pyffel o postrzeganiu Polski w Azji (Salon polityczny Trójki)

O wzroście znaczenia Chin na arenie międzynarodowej i postrzeganiu Polski w Azji mówił na antenie Trójki Radosław Pyffel, były dyrektor Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.

–  Zupełnie nie rozumiem alarmistycznego tonu, z którym spotykam się w kraju. Polska jest oceniania w Azji jako państwo bardzo atrakcyjne. Zawdzięczamy to trzem czynnikom. Chodzi o położenie geograficzne, bardzo dobre wskaźniki makroekonomiczne i wielkie projekty infrastrukturalne –  powiedział Radosław Pyffel

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jako przykład gość Trójki podał Centralny Port Komunikacyjny.  Jeżeli Polska chce przestać być krajem rozwijającym się i awansować do rangi kraju rozwiniętego, to musi być zdolna do realizacji wielkich projektów, takich jak CPK. Polska ze względu na swoje położenie może być hubem przesiadkowym. Ten projekt jest bardzo pozytywnie odbierany na świecie. Bez takich inwestycji pozostaniemy krajem na obrzeżach Europy, który będzie tylko dostawcą tanich usług  dodał Pyffel.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Radosław Pyffel (były dyrektor Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych)
Data emisji: 02.08.2018
Godzina emisji: 08.15

koz/kw

Czytaj także

Co łączy chińską sztukę wojny i biznes?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 22:00
W "Klubie Trójki" rozmawialiśmy o chińskiej strategii i taktyce wojskowej, która do dziś ma zastosowanie, nie tylko podczas konfliktów zbrojnych, ale także w działalności politycznej czy biznesowej.
rozwiń zwiń