X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radosław Pyffel: Polska potrzebuje wielkich inwestycji, takich jak CPK

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 09:40
– Jeśli Polska chce awansować do grona krajów rozwiniętych, to musi być zdolna realizować wielkie projekty, takie jak Centralny Port Komunikacyjny – stwierdził na antenie Trójki Radosław Pyffel, były dyrektor Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.
Audio
  • Radosław Pyffel o postrzeganiu Polski w Azji (Salon polityczny Trójki)

O wzroście znaczenia Chin na arenie międzynarodowej i postrzeganiu Polski w Azji mówił na antenie Trójki Radosław Pyffel, były dyrektor Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.

–  Zupełnie nie rozumiem alarmistycznego tonu, z którym spotykam się w kraju. Polska jest oceniania w Azji jako państwo bardzo atrakcyjne. Zawdzięczamy to trzem czynnikom. Chodzi o położenie geograficzne, bardzo dobre wskaźniki makroekonomiczne i wielkie projekty infrastrukturalne –  powiedział Radosław Pyffel

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jako przykład gość Trójki podał Centralny Port Komunikacyjny.  Jeżeli Polska chce przestać być krajem rozwijającym się i awansować do rangi kraju rozwiniętego, to musi być zdolna do realizacji wielkich projektów, takich jak CPK. Polska ze względu na swoje położenie może być hubem przesiadkowym. Ten projekt jest bardzo pozytywnie odbierany na świecie. Bez takich inwestycji pozostaniemy krajem na obrzeżach Europy, który będzie tylko dostawcą tanich usług  dodał Pyffel.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Radosław Pyffel (były dyrektor Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych)
Data emisji: 02.08.2018
Godzina emisji: 08.15

koz/kw

Czytaj także

Co łączy chińską sztukę wojny i biznes?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 22:00
W "Klubie Trójki" rozmawialiśmy o chińskiej strategii i taktyce wojskowej, która do dziś ma zastosowanie, nie tylko podczas konfliktów zbrojnych, ale także w działalności politycznej czy biznesowej.
rozwiń zwiń