X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Kosiniak-Kamysz: to próba kradzieży wyborów Polakom

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 10:52
Przewodniczący PSL zapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, by ten zawetował nowelizację kodeksu wyborczego dotyczącego ordynacji do Parlamentu Europejskiego. – Zmiany pozbawią miliony Polaków reprezentacji w europarlamencie – powiedział gość "Salonu politycznego Trójki".
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o ordynacji wyborczej do PE (Salon polityczny Trójki)

Przyjęta pod koniec lipca przez parlament nowelizacja Kodeksu wyborczego dot. ordynacji do Parlamentu Europejskiego zakłada, że w każdym z okręgów wybieranych będzie co najmniej 3 europosłów. Do tej pory ta liczba była nieokreślona. Według wyliczeń ekspertów trzykrotnie podnosi ona faktyczny próg wyborczy.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

 To próba kradzieży wyborów Polakom  powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. Miliony głosów naszych rodaków zostaną po prostu zmielone. Nie będą sie liczyć, bo podnosi się autentyczny, realny próg wyborczy, w niektórych okręgach nawet do ponad 20 proc. Jeśli średni próg wyborczy, który daje mandaty, jest powyżej 16 proc. i mamy na przykład partię, na którą głosuje milion, a nawet dwa miliony osób, to te dwa miliony głosów mogą być zmarnowane  dodał gość "Salonu politycznego Trójki".  Czy to jest uczciwe? Nie proponujmy rozwiązań, które powodują, że wybór Polaków będzie po prostu ograniczony  stwierdził polityk.

Lider ludowców zapowiedział, ze stawi się w poniedziałek na spotkaniu prezydenta z ugrupowaniami apelującymi o zawetowanie nowelizacji. Andrzej Duda zapowiedział w czwartek, że "mocno skłania się ku zablokowaniu tej propozycji".

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz (przewodniczący PSL)
Data emisji: 10.08.2018
Godzina emisji: 8.15

tjak/kw