X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bielan: myślę, że Rafał Trzaskowski chętnie by wrócił do PE

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 09:45
– On nie jest do końca przekonany, czy chciałby być prezydentem Warszawy – powiedział w Trójce wiecemarszałek Senatu Adam Bielan o Rafale Trzaskowskim, oceniając jego dotychczasową kampanię wyborczą.
Audio
  • Adam Bielan o kampanii wyborczej w Warszawie przed wyborami samorządowymi (Salon polityczny Trójki)

21 października odbędą się wybory samorządowe. Patrząc na dotychczasowy przebieg kampanii, najciekawszy będzie bój o Warszawę pomiędzy Patrykiem Jakim a Rafałem Trzaskowskim. W czerwcu kandydat PO i Nowoczesnej miał w sondażach ponad 20 punktów procentowych przewagi, ale ostatnie badania wskazują, że poparcie dla obu kandydatów jest na podobnym poziomie.

Adam Bielan zwrócił uwagę, że Rafał Trzaskowski został wyznaczony przez PO i Nowoczesną wcześniej niż Patryk Jaki, ale nie zabrał się tak energicznie do przekonywania warszawiaków do siebie jak rywal. – Stracił wiele tygodni i to widać – stwierdził wicemarszałek Senatu. Podkreślił, że cieszy go bardzo duża aktywność Patryka Jakiego w Warszawie, ponieważ to trudny teren i PiS nie wygrał tu od 2002 roku. – Przestrzegałbym przed huraoptymizmem na prawicy – dodał Adam Bielan.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki wspominał wspólną pracę z Rafałem Trzaskowskim w Parlamencie Europejskim i chwalił go za merytoryczne przygotowanie. – Widzę, obserwując kampanię w mediach, że on nie jest do końca przekonany, czy chciałby być prezydentem Warszawy. Myślę, że chętnie by wrócił do pracy w PE czy do dyplomacji – ocenił Adam Bielan. Jego zdaniem widać wyraźnie, że Rafała Trzaskowski "nie czuje się najlepiej w tej roli, kiedy musi kogoś odwiedzić w domu i z nim porozmawiać, załatać okno". 

Na drugim biegunie, w opinii gościa Trójki, jest Patryk Jaki, któremu "bardzo się chce". – W kampaniach wyborczych to ma ogromne znaczenie, szczególnie w wyborach samorządowych, kiedy wyborcy bardzo pragmatycznie oceniają, kto ma więcej energii, kto tryska pomysłami i kto jest w stanie wznieść się ponad partyjne podziały, żeby coś dobrego zrobić – stwierdził wicemarszałek Senatu.


Tak zmienia się poparcie dla Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego Tak zmienia się poparcie dla Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego

Gość Pawła Lisickiego mówił też o znaczeniu wyborów samorządowych na prowincji dla politycznej przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

W audycji poruszono również temat politycznej siły prezydenta USA Donalda Trumpa w obliczu obciążających go zeznań byłego prawnika i skazania byłego szefa prezydenckiej kampanii wyborczej. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Adam Bielan (wicemarszałek Senatu)
Data emisji: 23.08.2018
Godzina emisji: 8.14

fc/ml

Czytaj także

Warszawa: Patryk Jaki dogania w sondażach Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 10:10
W sondażu przedwyborczym przeprowadzonym dla TVP Info Rafała Trzaskowskiego i Patryka Jakiego dzielą niespełna dwa punkty procentowe. Pierwszy cieszy się poparciem 39,1 proc. a drugi 37,3 proc. Wyniki te komentowali w Polskim Radiu 24: Grzegorz Łaguna (Superstacja), Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska) i Łukasz Rogojsz (Gazeta.pl).
rozwiń zwiń