Krzysztof Szczerski: sojusz z USA kluczem do bezpieczeństwa Polski

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 10:06
– W świecie, który nam sie wyłania, dalszy sojusz polsko-amerykański zdaje się być kluczem dla naszego bezpieczeństwa – podkreślił Krzysztof Szczerski. Szef Gabinetu Prezydenta RP mówił w Trójce o planach, jakie ma Polska wobec USA w związku z wrześniowym spotkaniem Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa.
Audio
  • Krzysztof Szczerski o wizycie pary prezydenckiej w USA (Salon polityczny Trójki)

We wrześniu dojdzie do zapowiadanego od dwóch miesięcy spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa w Białym Domu. Poinformował o tym prezydent Polski na zakończenie lipcowego szczytu UE w Brukseli.

Pytany o tę sprawę gość Beaty Michniewicz powiedział, że oficjalnego potwierdzenia tego spotkania można spodziewać się "lada moment". – W najbliższych dniach, może nawet jeszcze dzisiaj. Jeśli chodzi o przygotowania wizyty, to rozmowy są zakończone. Mogę powiedzieć, że chodzi o oficjalną wizytę pary prezydenckiej w Waszyngtonie. Nie mówimy o spotkaniu Duda-Trump – podkreślił szef prezydenckiego gabinetu. Dodał, że "jedyne, co można potwierdzić, to drugą połowę września jako pierwszy możliwy termin tego spotkania".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Krzysztof Szczerski pytany był również o plany związane ze wspomnianą wizytą. – Chcielibyśmy, by nie tylko potwierdziła ona realizację ustaleń, które zapadły rok temu w Warszawie, ale także, aby w jej czasie podjęto decyzję o dalszych formach strategicznego partnerstwa Polski i USA. Dzisiaj, w tym świecie, który się nam wyłania, dalszy sojusz polsko-amerykański zdaje się być kluczem dla naszego bezpieczeństwa – dodał gość "Salonu politycznego Trójki".

Więcej na ten temat w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Szczerski (szef gabinetu Prezydenta RP)
Data emisji: 28.08.2018
Godzina emisji: 8.14

tjak/kw

Czytaj także

Będzie wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 06:36
Doradca Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton potwierdził, że niedługo dojdzie do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu. Termin spotkania polskiego przywódcy z prezydentem Stanów Zjednoczonych nie został jeszcze ogłoszony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta Andrzeja Dudy w Białym Domu. Paweł Mucha: są istotne ustalenia

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 21:32
Wiceszef prezydenckiej kancelarii Paweł Mucha poinformował w poniedziałek, że są "poczynione" istotne ustalenia, jeżeli chodzi o wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: Prowadzone są rozmowy w sprawie spotkania Andrzej Duda - Donald Trump

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 21:40
Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że w drugiej połowie sierpnia dowiemy się, czy we wrześniu dojdzie do spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Cały czas są prowadzone rozmowy w sprawie rozszerzenia programu wizyty polskiego prezydenta o takie spotkanie.
rozwiń zwiń