X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawa zakładu w Pieńsku. "Prezydent rozpoczął niezwłoczne działania"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 09:10
– Kiedy tylko panu prezydentowi przedstawiono sprawę, rozpoczął niezwłoczne działania, aby ją monitorować (…) fakty są takie, że prezydent jest niezwykle zaangażowany, jeżeli chodzi o sprawy społeczności lokalnych – mówił na antenie radiowej Trójki o nagraniu ze Zgorzelca udostępnionym w internecie Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta RP. 
Audio
  • Paweł Mucha tłumaczył, ze jak tylko prezydent dowiedział się o sytuacji zakładu w Pieńsku, zdecydowanie zareagował (Salon polityczny Trójki)

Na spotkaniu w Zgorzelcu na wielokrotne pytanie osoby z tłumu o zamykany zakład pracy w Pieńsku, gdzie pracę ma stracić 230 osób, prezydent Andrzej Duda odpowiedział: "Proszę się nie martwić, otworzą następny".

– Kilka sprostowań. Po pierwsze w Zgorzelcu pan prezydent mówił o tych kwestiach społecznych, mówił o zatrudnieniu. Chwilę później na spotkaniu w Lubaniu, mówił konkretnie o zakładzie w Pieńsku. Mówił o tym, że rozmawiał w tej sprawie z burmistrzem Pieńska, jak również ze starostą zgorzeleckim (...) Zanim sprawa się stała medialna, to właśnie interwencja prezydenta RP na poziomie władz samorządowych, na poziomie wojewody także miała miejsce – podkreślił Paweł Mucha.

– Kiedy tylko panu prezydentowi przedstawiono sprawę, rozpoczął niezwłoczne działania, aby ją monitorować (…) fakty są takie, że prezydent jest niezwykle zaangażowany, jeżeli chodzi o sprawy społeczności lokalnych – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zastępca szefa gabinetu prezydenta stwierdził, że sprawę trzeba rozważyć "w całym kontekście". – Ten pan, który nagrywał całą sytuację, nie przedstawiał później informacji, że prezydent mówił o tej sprawie, że się nią zainteresował, tylko umieścił króciutki, 25-sekundowy filmik w Internecie. Trzeba tę sprawę rozważać w całym kontekście – zaznaczył polityk.

Prowadząca spytała, jakie są realne możliwości rozwiązania sytuacji zakładu. – Mamy do czynienia z prywatnym przedsiębiorcą, więc jest on suwerenny w swoich decyzjach. Pan prezydent zobowiązał wojewodę, starostę, burmistrza do komunikowania się z nim. Prosił o wsparcie i o informację zwrotną. Na poziomie ministerialnym będziemy w tym tygodniu dokonywać ustaleń dotyczących sytuacji tego podmiotu, przyczyn decyzji o likwidacji. Jeżeli będzie możliwe odwrócenie tej decyzji, będziemy oddziaływać na to, że takie odwrócenie powinno nastąpić. Jeżeli nie jest możliwe odwrócenie, będziemy szukali takich możliwości, żeby kwestia związana z zatrudnieniem tych osób przebiegała jak najmniej kolizyjnie – zapowiedział Paweł Mucha.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Mucha (Kancelaria Prezydenta RP)
Data emisji: 10.09.2018
Godzina emisji: 8.13

dcz/kw