X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Arkadiusz Mularczyk: to jest klasyczna obstrukcja środowiska sędziowskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 09:15
– To przykład bardzo niepokojący, że to środowisko jest tak odizolowane i wyalienowane od państwa – powiedział o sędziach w "Salonie politycznym Trójki" poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.
Audio
  • Arkadiusz Mularczyk o zmianach kadrowych w Sądzie Najwyższym (Salon polityczny Trójki)

Prezydent Andrzej Duda wyraził zgodę na dalsze orzekanie w Sądzie Najwyższym przez pięciu sędziów, którzy wyrazili taką wolę po osiągnięciu wieku emerytalnego. Nie ma wśród nich sędziego Józefa Iwulskiego, pełniącego do tej pory obowiązki Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha poinformował, że od 12 września pracami Sądu Najwyższego kierować będzie najstarszy stażem prezes Izby SN, czyli w praktyce prezes Izby Cywilnej Dariusz Zawistowski. Sędzia ten jednak jest zdania, że I prezesem SN pozostaje Małgorzata Gersdorf, która w myśl nowej ustawy o Sądzie Najwyższym przeszła w stan spoczynku. Dodatkowo na początku sierpnia Sąd Najwyższy wystosował pięć pytań prejudycjalnych do TSUE i zawiesił stosowanie trzech artykułów ustawy o SN określających zasady przechodzenia sędziów tego sądu w stan spoczynku. 

– To jest klasyczna obstrukcja środowiska sędziowskiego – ocenił Arkadiusz Mularczyk. - Ludzie, którzy przez lata stanowili elitę prawników w Polsce, którzy wyznaczali standardy, dzisiaj nie chcą podporządkować się ustawie, która im się nie podoba – oceni poseł PiS. Jego zdaniem uzależnianie przestrzegania prawa od decyzji organu międzynarodowego jest sytuacją bez precedensu, kuriozalną. Działanie SN przyrównał do sytuacji, w której ktoś nie respektuje przepisów kodeksu drogowego, bo mu się nie podoba jakiś zapis.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki mówił też o debacie w Parlamencie Europejskim na temat praworządności na Węgrzech i polskim sporze z instytucjami unijnymi. Poruszono również temat reparacji wojennych od Niemiec. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzący: Paweł Lisicki
Gość: Arkadiusz Mularczyk (poseł PiS)
Data emisji: 12.09.2018
Godzina emisji: 8.14

fc/ml

Czytaj także

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik: nie będzie paraliżu Sądu Najwyższego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 19:20
– Będzie I prezes SN. Sądzę, że zgromadzenie zostanie zwołane, gdy zostanie uzupełniona wystarczająca liczba wakatów. Pięciu kandydatów zostanie przedstawionych (prezydentowi, red.) – mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, pytany, czy nie dojdzie do paraliżu Sądu Najwyższego. 
rozwiń zwiń