X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Kukiz o prawie autorskim w internecie: powstanie mini-ABW. To bardzo groźne

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 10:37
– Jako twórca uważam, że możliwość zawłaszczania praw autorskich jest nazbyt szeroka, ale z drugiej strony trudno mi się pogodzić z totalną inwigilacją w internecie – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Paweł Kukiz o popartych przez Parlament Europejski zmianach w prawie autorskim w sieci.
Audio
  • Paweł Kukiz o dyrektywie o prawie autorskim (Salon polityczny Trójki)

Parlament Europejski poparł w środę projekt dyrektywy o prawie autorskim dotyczący internetu. Za propozycją opowiedziało się 438 europosłów, przeciw było 226, a 39 wstrzymało się od głosu. Europosłowie byli mocno podzieleni w tej sprawie – z Polski przeciwko przepisom było PiS, natomiast europarlamentarzyści PO głosowali za projektem. Nowa dyrektywa ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. Przeciwnicy tych regulacji ostrzegają przed cenzurą w internecie i końcem wolności w sieci, zwolennicy wskazują natomiast, że zmiana prawa jest konieczna, by chronić twórców i dostosować przepisy do rzeczywistości. Przyjęcie stanowiska przez PE oznacza, że teraz będą mogły się rozpocząć negocjacje z Radą UE, w której zasiadają państwa członkowskie, nad ostatecznym kształtem regulacji. 

– Ciekaw jestem, jak będą przebiegać negocjacje polskich władz z władzami UE na temat szczegółów – powiedział Paweł Kukiz. Wskazał, że wśród przyjętych regulacji, dwa najbardziej kontrowersyjne artykuły to 11. i 13.

– Jest art. 13 i to jest właśnie artykuł o cenzurze – ostrzegł Paweł Kukiz i przypomniał, że mówi on tym, że "firma dostarczająca usługi będzie posiadać narzędzia do monitorowania aktywności klienta". – Czyli takie mini-ABW powstanie – zauważył. – Każdy dostawca, nawet sieć osiedlowa będzie miała instrumenty, by inwigilować sprawdzać swoich klientów – stwierdził Kukiz. – To brzmi bardzo groźnie – dodał. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

11., jak wyjaśnił, mówi o "podatku od linków", czyli wprowadzeniu opłaty np. dla Facebooka czy Google'a na rzecz wydawców za udostępnianie ich publikacji w wyszukiwarkach. – Google już zapowiedział że nie będzie płacił, nie będzie udostępniał, więc mamy też do czynienia z pewnego rodzaju ograniczeniem informacji – ocenił gość Beaty Michniewicz.

Paweł Kukiz mówił też o kampanii samorządowej i możliwości wejścia w koalicję oraz o reformie sądownictwa. Odniósł się również do słów prezydenta o "wyimaginowanej wspólnocie". Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (przewodniczący ruchu Kukiz'15)
Data emisji: 13.09.2018
Godzina emisji: 8.14

fc/ml


Czytaj także

PE poparł tzw. "ACTA2". Czy grozi nam cenzura internetu? Wyjaśniamy

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 13:57
Dla jednych jest zagrożeniem dla wolności w internecie, dla innych narzędziem do ochrony praw autorskich. Jakie są argumenty zwolenników i krytków ACTA2?
rozwiń zwiń