X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bielan o gen. Różańskim: cieszę się, że agenci Rosji już nie funkcjonują w polskiej armii

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 09:21
– Cieszę się, że agenci wpływu Rosji już nie funkcjonują w polskiej armii. Dziwi mnie, że polski kontrwywiad tak długo pozostawał bierny wobec funkcjonowania takich osób - mówił o wypowiedzi gen. Różańskiego nt. stałych baz wojsk USA w Polsce w radiowej Trójce Adam Bielan, wicemarszałek Senatu. 
Audio
  • Adam Bielan stwierdził, że decyzja ws. stałych baz powinna zapaść w przyszłym roku (Salon polityczny Trójki)

Podczas rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie poruszano temat stałych baz wojsk USA w Polsce. Polskie władze zaproponowały, że pokryją koszty związane z utrzymaniem baz. Mają one wynieść około 2 miliardów dolarów.

– My zobowiązaliśmy się do tego, że pokryjemy koszty infrastruktury niezbędnej do tego, żeby wojska amerykańskie tutaj stacjonowały, natomiast są to wydatki, które są dla nas ważne z punktu widzenia naszych sił wojskowych (…) Zależy nam, żeby zmienić ten rotacyjny charakter amerykańskiej obecności wojskowej w charakter stały – stwierdził Adam Bielan. – To jest też istotne z punktu widzenia amerykańskiej polityki wewnętrznej, bo prezydent USA nie będzie musiał wnioskować co kilkanaście miesięcy o nowe środki na obecność wojsk amerykańskich w Polsce, tylko będzie to na stałe wpisane do budżetu - dodał

Prowadząca dopytywała, kiedy możemy spodziewać się decyzji w tej sprawie. - Kongres przed wakacjami zobowiązał Pentagon do przeprowadzenia studium wykonalności stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce i jako taki deadline podał marzec przyszłego roku - odpowiedział wicemarszałek senatu.

Emerytowany generał Mirosław Różański stwierdził kilka dni temu, że stałe bazy wojsk amerykańskich na terenie Polski nie podniosą bezpieczeństwa naszego kraju.

 – Cieszę się, że agenci wpływu Rosji już nie funkcjonują w polskiej armii. Dziwi mnie, że polski kontrwywiad tak długo pozostawał bierny wobec funkcjonowania takich osób - ocenił tę wypowiedź gość radiowej Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Bielan (wicemarszałek Senatu)
Data emisji: 26.09.2018
Godzina emisji: 8.14

dcz/ml

Czytaj także

Paweł Soloch: Polska jest gotowa na stałe bazy NATO, decyzji można oczekiwać wiosną

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:03
– Moim zdaniem Polska jest przygotowana na to, żeby na terenie naszego kraju stacjonowały na stałe wojska amerykańskie – powiedział na antenie Trójki Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń