X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister zdrowia: szczepienia są konieczne. W przeciwnym razie będziemy mieli epidemię

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 09:02
– Jeżeli zostanie zlikwidowany obowiązek szczepień, wrócą do Polski choroby, których tu już dawno nie ma – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Łukasz Szumowski, minister zdrowa.
Audio
  • Łukasz Szumowski , minister zdrowia, o zlikwidowaniu obowiązku szczepień (Salon polityczny Trójki)

Sejm zajmie się projektem obywatelskim dotyczącym zmian w ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Przewiduje on likwidację obowiązku szczepień ochronnych. O tym, czy szczepienia są powinny być obowiązkowe mówił w "Salonie politycznym Trójki" Łukasz Szumowski, minister zdrowa.

– To nie jest tylko kwestia odpowiedzialności za własne dziecko czy własne zdrowie, ale całą populację. Jeżeli bowiem spadnie zaszczepialność poniżej 85 proc., będziemy mieli znowu epidemie, które skutkują śmiercią ludzi – stwierdził Szumowski. 

Według ministra jednak karanie za unikanie szczepień nie jest dobrą metodą. – Należy edukować i konsekwentnie nagabywać, by się ludzie zaszczepili – podsumował minister zdrowia. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Łukasz Szumowski (minister zdrowia)
Data emisji: 03.10.2018
Godzina emisji: 8.14

kad/ml