X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Horała o tzw. aferze taśmowej: to socjotechniczne manipulacje i insynuacje

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 08:55
– Najpierw zbudowano ogromne oczekiwania wobec tego co znajduje się na taśmach. Później okazało się, że nic takiego tam nie ma – mówi Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz szef komisji ds. VAT. 
Audio
  • Marcin Horała o tzw. aferze taśmowej oraz komisji ds. VAT(Salon polityczny trójki)

Gość Pawła Lisickiego powiedział na antenie radiowej Trójki, że krążące taśmy z restauracji "Sowa i przyjaciele", to "sprytna manipulacja". - Jedyne, do czego można mieć zarzut, to fakt, że Mateusz Morawiecki używa języka "nieparlamentarnego". Był wtedy jednak osobą prywatną, nie występował jako osoba publiczna. Nagrani na taśmach politycy PO rozmawiali o ustawianiu konkursów na państwowe stanowiska, dyskutowali o możliwości zepsucia waluty, by pomóc w wyborach ówczesnej partii rządzącej. To są duże sprawy. Mam nadzieję, że te socjotechniczne manipulacje i insynuacje nie są bardziej skuteczne od pewnych realiów, fundamentów i faktów – przyznał polityk.

Poseł PiS odniósł się także do odwołania premiera ze stanowiska. – Opozycja chce odwołania premiera dlatego, że jest on silną stroną rządu PiS i jest popierany nie tylko przez elektorat tej partii. Oni chcą uderzyć w mocną stronę przeciwnika. Nie można też zapomnieć, ze premier uderzył  w potężne grupy interesu, które tracą miliardy, a w ich interesie jest powrót poprzedniej władzy – stwierdził gość audycji.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polityk poruszył także temat powstałej komisji ds. VAT, której jest szefem. – Prace komisji ds.VAT idą pełną parą. Pozyskaliśmy mnóstwo dokumentów, mamy listę przesłuchań kilkunastu świadków. Jesteśmy na etapie wstępnym, ale pierwsze wnioski chodzą mi już po głowie, np. o niedopełnienie obowiązków – mówił Marcin Horała.

Więcej w całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marcin Horała (poseł PiS, szef komisji ds. VAT)
Data emisji: 15.10.2018
Godzina emisji: 8.14

dn/ml

Czytaj także

Czy taśmy zaszkodzą premierowi Mateuszowi Morawieckiemu? Publicyści oceniają

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 18:39
- Fakt, że pojawiają się te konkretne nagrania, na pewno nie jest przypadkiem, że pojawiają się w tym momencie - mówił w programie "Puls Trójki" Marcin Makowski z tygodnika Do Rzeczy. Drugim gościem Mariusza Krzemińskiego był Marcin Celiński z Liberte.
rozwiń zwiń