X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Sasin i Andrzej Halicki o wyborach samorządowych. "Liczby nie kłamią"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 09:02
– Mamy bardzo wyraźny progres, jeśli chodzi o wzrost poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości - mówił na antenie Trójki Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki uważa z kolei, że partia rządząca "nie będzie rządzić, nawet jeżeli ten wynik jest ciut lepszy od kolejnego komitetu".
Audio
  • Jacek Sasin i Andrzej Halicki o wyborach samorządowych (Salon Polityczny Trójki)

Znamy wyniki sondażowe wyborów samorządowych. Według exit poll w skali kraju Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 32,3 proc., Koalicja Obywatelska - 24,7 proc. głosów, a trzecie miejsce zajęło PSL -16,6 proc. Przedstawiciele dwóch pierwszych ugrupowań dyskutowali na antenie Trójki na temat tych rezultatów i ich znaczenia dla krajowej sceny politycznej.

Według Jacka Sasina "liczby nie kłamią" i zwycięzcą wyborów jest partia rządząca. – Prawo i Sprawiedliwość poprawiło swój wynik znacząco, o pięć procent, wygrało w dziewięciu sejmikach, a poprzednio w pięciu – podkreślał poseł. Zaznaczył również, że wynik PiS "to jest osiem procent więcej niż druga Koalicja Obywatelska".

Andrzej Halicki mówił, że "na pewno jest zaskakujące dla Prawa i Sprawiedliwości, że w tak wielu miastach wyniki rozstrzygnęły się w pierwszej turze". Poseł Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że jego partia jest w jednej europejskiej frakcji z PSL. – Szeroki proeuropejski, prodemokratyczny front jest reprezentowany znacznie wyżej niż Prawo i Sprawiedliwość – mówił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W opinii posła PiS tegoroczne wybory "pokazały, że w Polsce demokracja ma się naprawdę całkiem dobrze". – Apelowałbym do pana posła Halickiego, żeby porzucić tę retorykę, zupełnie mijającą się z rzeczywistością, o jakichś siłach prodemokratycznych i antydemokratycznych –zwracał się do drugiego z rozmówców Jacek Sasin. – Wybory w Polsce rozstrzygają się w tych mniejszych miejscowościach. Tutaj Prawo i Sprawiedliwość może się pochwalić sporymi sukcesami – podkreślił.

Poseł PO zapowiedział, że jego ugrupowanie "będzie wspierać samorząd", poprzez "wzmocnienie w narzędzia, także finansowanie", ponieważ władzę lokalną "trzeba wzmacniać, a nie ograniczać". – Rząd Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich dwóch latach przeprowadził 11 ustaw, które ograniczały narzędzia i finansowanie samorządów – mówił Andrzej Halicki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów), Andrzej Halicki (poseł Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 22.10.2018
Godzina emisji: 8.14

msze/kw

Czytaj także

Wybory samorządowe 2018: pierwsza tura za nami. Co już wiemy?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 10:10
W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 33 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska - 26,7 proc., PSL - 13,6 proc., SLD - 6,6 proc., Kukiz'15 - 5,9 proc, a Bezpartyjni Samorządowcy - 5,8 proc. - wynika z sondażu late poll opublikowanego przez Ipsos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory: komisje przekazują kolejne wyniki

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 17:00
W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 33 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska - 26,7 proc., PSL - 13,6 proc., SLD - 6,6 proc., Kukiz'15 - 5,9 proc, a Bezpartyjni Samorządowcy - 5,8 proc. - wynika z sondażu late poll opublikowanego przez Ipsos. Lokalne komisje wyborcze publikują już pierwsze oficjalne wyniki.
rozwiń zwiń