X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Będzie weto ustawy o 12 listopada? "Wszystko w rękach pana prezydenta"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 08:41
– Rozpatrzyliśmy w senacie tę ustawę w trybie ekspresowym, błyskawicznym. Teraz wszystko w rękach Sejmu oraz pana prezydenta – mówił na antenie radiowej Trójki Adam Bielan, wicemarszałek senatu. 
Audio
  • Adam Bielan zaznaczył, że senat podszedł do ustawy w trybie ekspresowym (Salon polityczny Trójki)

W obozie rządzącym powstał pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym od pracy z racji tego, że 100. rocznica odzyskania niepodległości 11 listopada, wypada w niedzielę. Ustawa po senackich poprawkach wraca do Sejmu. Pojawiły się doniesienia medialne, że prezydent Andrzej Duda poważnie zastanawia się nad zawetowaniem tej ustawy. 

– Nie znam jeszcze stanowiska Pałacu Prezydenckiego, przynajmniej oficjalnego. My jako senat przyjęliśmy poprawki do tej ustawy, co oznacza, że musi ją rozpatrzyć ponownie Sejm. Z kalendarza prac sejmowych wynika, że najbliższe posiedzenie odbędzie się 7-8 listopada – stwierdził wicemarszałek senatu.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

Były eurodepytowany tłumaczył, skąd wynikła inicjatywa uczynienia 12 listopada dniem wolnym. – To był pomysł, który pojawiał się już od dłuższego czasu. Jest on związany z tym, że 11. Listopada przypada w niedzielę. Planowane obchody, przede wszystkim dla obywateli, często będą się odbywały w godzinach popołudniowych, wieczornych. Będą obchody centralne w Warszawie. Nie wszyscy zdążą wrócić do siebie do domu i pójść do pracy, więc pomysł inicjatorów tej ustawy wynikał z tego, aby uczcić to święto w sposób wyjątkowy – mówił polityk.

– Rozpatrzyliśmy w senacie tę ustawę w trybie ekspresowym, błyskawicznym. Teraz wszystko w rękach Sejmu oraz pana prezydenta – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Adam Bielan (wicemarszałek senatu)
Data emisji: 29.10.2018
Godzina emisji: 8.13

dcz/ml

Czytaj także

Andrzej Duda: 11 listopada powinien być dniem wolnym od jakichkolwiek politycznych swarów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 21:26
- 11 listopada powinien być dniem wolnym od jakichkolwiek politycznych swarów, wznieśmy się ponad to - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla TVP. Zaprosił wszystkich, w tym polityków ze wszystkich stron sceny politycznej, do wspólnego świętowania. Prezydent odniósł się także do wyborów samorządowych oraz postanowieniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń