X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Siemoniak: trzeba mieć poparcie małych miejscowości, by wygrywać wybory

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 10:04
– Mamy satysfakcję z tych wyborów, bo mówiąc o drugiej turze opozycja zdecydowanie wygrała. I to opozycja bardzo szeroko rozumiana – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Tomasz Siemoniak o drugiej turze wyborów samorządowych (Trójka/Salon polityczny Trójki)

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Na urzędy prezydenta w Gdańsku, Krakowie i Kielcach, gdzie toczyły się największe dogrywki w kraju, zdecydowanie wygrali kandydaci popierani przez Koalicję Obywatelską.

Gość "Salonu politycznego Trójki" podkreślił, że w związku z tym – podsumowując całe wybory – wygrali ci pretendenci, którzy w kampanii nie wspomagali się zapleczem partyjnym. – Myślę, że znając osobiście wielu zwycięskich kandydatów z ostatniej nocy, to przede wszystkim jest to sukces ich wizji i ich kontaktu z mieszkańcami oraz wielka porażka pretendentów PiS. Okazało się, że w tym ugrupowaniu nie ma ludzi, którzy są w stanie przekonać wyborców. Pokazać, że mają osobowość i że nie są wyłącznie działaczami własnej partii – zaznaczył poseł PO.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Tomasz Siemoniak dodał, że nie można jednoznacznie stwierdzić, kto – biorąc pod uwagę partie PiS i PO – wygrał w Polsce całe wybory. – Ten obraz jest skomplikowany. W wielu miejscach wygrali obecni prezydenci, którzy kandydowali z własnych komitetów z poparciem Koalicji Obywatelskiej, jak Jacek Majchrowski w Krakowie. Ale przykłady Ostrołęki, Sanoka czy Kielc, gdzie spektakularnie przegrali ci, którzy do tej pory rządzili, jest mocnym sygnałem, iż szyld PiS-u okazał się być dla nich dużym obciążeniem. Mamy więc satysfakcję z tych wyborów, bo mówiąc o drugiej turze opozycja zdecydowanie wygrała. I to opozycja bardzo szeroko rozumiana – powiedział parlamentarzysta.

Tomasz Siemoniak dodał także, że każda partia, która myśli o wygrywaniu wyborów i uzyskiwaniu 30-40 proc. głosów, powinna zdobywać wyborców małych miast i wsi. – Trzeba tam mieć poparcie. Gdy PO wygrywała wybory, tak właśnie było. W małych miejscowościach cieszyliśmy się zaufaniem, więc teraz na pewno trzeba to odbudowywać. Przykład wielu miast, gdzie przegrali kandydaci PiS-u, pokazuje, że to nie jest tak, iż jest jakiś szklany sufit i średnie miasto to jest granica dla opozycji czy Koalicji Obywatelskiej – zaznaczył były minister obrony narodowej.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 5.11.2018
Godzina emisji: 8.13

bb/kw

Czytaj także

Marek Jakubiak: pomysł założenia partii jest w głowie od kilku lat

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 09:47
– Ja w parlamencie jestem dzięki Pawłowi Kukizowi i będę z Pawłem cały czas – zapewnił w "Salonie politycznym Trójki" Marek Jakubiak, komentując swoje stosunki z liderem ruchu Kukiz'15 i plany założenia nowej partii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Paruch: wynik Koalicji Obywatelskiej procentowo może wyglądać nieźle

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 09:51
– Gdyby nie zdarzyło się rozstygnięcie warszawskie, to Koalicja Obywatelska nie mogłaby tego sukcesu ogłosić – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" szef Centrum Analiz Strategicznych rządu prof. Waldemar Paruch. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Waszczykowski: sytuacja w Niemczech staje się nieprzewidywalna

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 09:16
– Trend jest w tej chwili spadkowy dla CDU i SPD. Sytuacja w Niemczech staje się nieprzewidywalna i to jest problem dla całej UE. Może to doprowadzić do tego, iż Niemcy przestaną być wiodącym państwem – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych. 
rozwiń zwiń