X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Kukiz: podatnik powinien dobrowolnie wpłacać na daną opcję polityczną

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 08:38
– Absolutnie nie ma takiej opcji, żeby ruch Kukiz'15 przekształcił się w partię polityczną. Nie ma, nie istnieje i nie będzie – oświadczył na antenie Trójki Paweł Kukiz. Niedawno z ugrupowania usunięty został Marek Jakubiak, który proponował przekształcenie klubu poselskiego w partię i pobieranie subwencji.
Audio
  • Paweł Kukiz: nie będziemy partią polityczną (Salon polityczny Trójki)

Marek Jakubiak opuścił ruch Kukiz'15. Polityk powiedział w oświadczeniu na swoim profilu społecznościowym, że nie widzi ruchu Kukiz'15 bez Pawła Kukiza. Zaznaczył jednak, że jego zdaniem ruch powinien dojrzeć. Według Marka Jakubiaka problemem jest między innymi brak subwencji z budżetu dla ruchu Kukiz'15, który nie jest partią polityczną.

Paweł Kukiz powiedział, że "bardzo lubi pana Marka Jakubiaka, jeżeli chodzi o towarzyskie relacje, natomiast niedopuszczalne jest to, żeby kwestionować podstawowe założenia, podstawowe idee, z którymi ruch Kukiz'15 szedł do parlamentu". Jako te idee poseł wymienił założenie partii czy "wykazywanie chęci pobierania subwencji", których ugrupowanie "nie pobiera tych subwencji i nie zamierza pobierać" – Zostawiamy to w kieszeni podatnika. Podatnik powinien dobrowolnie wpłacać na daną opcję – oświadczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Lider ruchu negatywnie odniósł się również do sugestii Marka Jakubiaka, że jest pod zbyt dużym wpływem Stanisława Tyszki. – Jest wspaniałym, merytorycznym, wykształconym człowiekiem. Ma taki sznyt urzędniczy – mówił o pośle Paweł Kukiz. Dodał, że wicemarszałek Sejmu "więcej robi niż gada".

Paweł Kukiz stwierdził, że opinie jakoby był pod wpływem swoich współpracowników to "teorie spiskowe". – Ja słyszałem, że Dariusz Pitaś jest moją prawą ręką, że jestem pod wpływem Tyszki, wcześniej, że byłem pod wpływem innych posłów, którzy poodchodzili – powiedział. Jak dodał, "to są wszystko bzdury, rzeczy nieistotne".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (przewodniczący Klubu Poselskiego Kukiz'15)
Data emisji: 6.11.2018
Godzina emisji: 8.13

msze, IAR/kw


Czytaj także

Paweł Kukiz odpowiada Markowi Jakubiakowi: Kukiz'15 nie będzie partią polityczną

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 18:52
- Marek Jakubiak może sobie stworzyć partię "Jakubiak", ale nie ma żadnej zgody na używanie "K'15", "Kukiz'15", ani żadnej formy, która jest dziś znana i rozpowszechniana do tworzenia wizji politycznych - powiedział Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
rozwiń zwiń