X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Mucha o wspólnym marszu na stulecie niepodległości: liderzy opozycji to odrzucili

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 08:58
– Powiedzmy sobie zupełnie szczerze, kiedy wiele miesięcy temu prezydent mówił o wspólnej inicjatywie ludzi różnych poglądów politycznych i środowisk. Niestety, zwyciężyła doraźna sytuacja polityczna – mówił zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
Audio
  • Paweł Mucha o braku wspólnych obchodów na 11 listopada: zwyciężyła doraźna sytuacja polityczna (Salon Polityczny Trójki)

Podczas Święta Niepodległości nie będzie wydarzenia, które łączyłoby wszystkie siły polityczne w Polsce. Jak mówił Paweł Mucha, "nie było woli" polityków opozycji by doszło do wspólnych obchodów. – Bardzo szybko mieliśmy wypowiedzi liderów opozycji, którzy powiedzieli: "ja odrzucam", "nie będę uczestniczył", "nie jestem zainteresowany" – mówił prezydencki minister.

Jednym z elementów obchodów stulecia odzyskania niepodległości będzie Marsz Niepodległości. Z organizatorami tego wydarzenia również nie osiągnięto porozumienia. Paweł Mucha stwierdził, że w tej kwestii "była dobra wola ze strony Kancelarii Prezydenta". Dodał, że jeśli chodzi o przyczyny braku porozumienia, to jest to "pytanie do tych, którzy organizują to zgromadzenie cykliczne".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Za głównie wydarzenia zastępca szefa Kancelarii Prezydenta uznaje wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada o godzinie 12. Paweł Mucha podkreślił, że środowisko prezydenta chciałoby, żeby Placy brali w nim udział w całym kraju, "od Bałtyku, Szczecina, Gryfina po Zakopane i Tatry".

Pojawiła się informacja, że w Narodowe Święto Niepodległości prezydent ogłosi odbudowę Pałacu Saskiego, zniszczonego podczas II wojny światowej. – Nie zdradzę jakiejś tajemnicy, że taka dyskusja się toczy, toczyły się prace, pewne dokumenty są przygotowane – powiedział na ten temat Paweł Mucha. Dodał, że byłby to "trwały ślad na mapie Polski i Warszawy, tego, że celebrowaliśmy stulecie".

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Paweł Mucha (zastępca szefa Kancelarii Prezydenta)
Data emisji: 7.11.2018
Godzina emisji: 8.13

msze/ml