X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin o bezpieczeństwie 11 listopada: służby będą działały bardzo zdecydowanie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 08:44
– Zrobimy wszystko, aby nie doszło do żadnych prowokacji ani ekscesów, służby będą działały bardzo zdecydowanie – powiedział Jarosław Gowin na antenie Trójki. Odpowiedział w ten sposób na pytanie o bezpieczeństwo podczas marszu biało-czerwonego 11 listopada.
Audio
  • Jarosław Gowin: podczas biało-czerwonego marszu będzie wystarczająco dużo sił policyjnych (Salon polityczny Trójki)

W Święto Niepodległości ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez rząd biało-czerwony marsz – taką decyzję podjęli wczoraj prezydent i premier.

Wicepremier Jarosław Gowin nie weźmie udziału w tym wydarzeniu, ponieważ "wcześniej potwierdził obecność na uroczystościach w Krakowie", ale zachęca Polaków do uczestnictwa w obchodach. – Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić wszystkich, ponad podziałami partyjnymi, politycznymi, do udziału w tym radosnym marszu – powiedział polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W kwestii bezpieczeństwa obchodów 11 listopada wątpliwości niektórych budzi fakt, że wielu policjantów w tym okresie wzięło zwolnienia lekarskie i może nie wystarczyć mundurowych, by zabezpieczyć uroczystość. Jarosław Gowin stwierdził, że podczas biało-czerwonego marszu "będzie wystarczająco dużo" sił policyjnych, a "jeżeli będzie taka potrzeba zostaną ściągnięte z kraju".

Jarosław Gowin zaapelował, aby "potraktować ten dzień w sposób szczególny i żeby wziąć cząstkę współodpowiedzialności za to jak sami siebie postrzegamy i jak jesteśmy postrzegani na świecie. – Wizerunek Polski nie może ucierpieć na skutek ewentualnych prowokacji albo nieodpowiedzialnych zachowań marginalnych środowisk bądź nawet pojedynczych osób – powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego. Dodał, że "wystarczy jeden plakat lub transparent z hasłami rasistowskimi czy antysemickimi i media całego świata będą nas pokazywały jako rzekomych antysemitów".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 8.11.2018
Godzina emisji: 8.13

msze, IAR/kw

Czytaj także

Tomasz Rzymkowski: zakaz marszu to ograniczanie swobód obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 08:24
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości, który 11 listopada miał przejść ulicami Warszawy. - Zakaz ogranicza jedną z najważniejszych swobód obywatelskich - prawo do gromadzenia się i wyrażania swoich przekonań – powiedział w Polskim Radiu poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.
rozwiń zwiń