"Dawka autentycznej polskości". Prof. Jan Żaryn o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 08:42
– Dzięki temu, że ten marsz się odbył wygrali przede wszystkim Polacy – mówił w "Salonie politycznym Trójki" profesor Jan Żaryn, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Prof. Jan Żaryn o Marszu Niepodległości w Warszawie (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Prof. Jan Żaryn o Marszu Niepodległości w Warszawie (Salon polityczny Trójki)

W całej Polsce obchodzono w niedzielę 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W wielu miastach wspólnie śpiewano hymn państwowy, organizowano też marsze. W najliczniejszym, w Warszawie, wzięło udział według szacunków policji 250 tysięcy osób.

Jan Żaryn tłumaczył, że nie był w pierwszej części marszu, ale "w tej rzeczywistej, spontanicznie odbywającej się, wspaniałej manifestacji polskiego patriotyzmu". – Zawsze jestem w tej części centralnej, ponieważ mogę wtedy porozmawiać z ludźmi – podkreślił gość Trójki.

Jak mówił, dla tych ludzi, którzy idą w marszu, jest to dawka autentycznej polskości, która nie zawsze jest obecna na co dzień.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Senator PiS stwierdził, że jedyną osobą, która powinna odczuć dyskomfort z tego, że marsz się odbył jest prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Zupełnie inne powody kryły się za jej decyzją, a skutki były bardzo pozytywne – dodał.

Zapraszamy do słuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: prof. Jan Żaryn (senator PiS)
Data emisji: 12.11.2018
Godzina emisji: 8.13

mr/kw

Czytaj także

Tak świętowano w Polsce i na świecie setną rocznicę odzyskania niepodległości [RELACJA]

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 19:01
Nie tylko w kraju, ale i na całym świecie odbywały się uroczystości upamiętniające setną rocznicę odzsykania niepodległości przez Polska. Przedstawiciele innych państw składali życzenia i gratulacje, słynne budynki podświetlano na biało-czerwono, odbywały się też różnorodnej imprezy poświęcone polskiej kulturze i historii.
rozwiń zwiń