X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dawka autentycznej polskości". Prof. Jan Żaryn o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 08:42
– Dzięki temu, że ten marsz się odbył wygrali przede wszystkim Polacy – mówił w "Salonie politycznym Trójki" profesor Jan Żaryn, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Prof. Jan Żaryn o Marszu Niepodległości w Warszawie (Salon polityczny Trójki)

W całej Polsce obchodzono w niedzielę 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W wielu miastach wspólnie śpiewano hymn państwowy, organizowano też marsze. W najliczniejszym, w Warszawie, wzięło udział według szacunków policji 250 tysięcy osób.

Jan Żaryn tłumaczył, że nie był w pierwszej części marszu, ale "w tej rzeczywistej, spontanicznie odbywającej się, wspaniałej manifestacji polskiego patriotyzmu". – Zawsze jestem w tej części centralnej, ponieważ mogę wtedy porozmawiać z ludźmi – podkreślił gość Trójki.

Jak mówił, dla tych ludzi, którzy idą w marszu, jest to dawka autentycznej polskości, która nie zawsze jest obecna na co dzień.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Senator PiS stwierdził, że jedyną osobą, która powinna odczuć dyskomfort z tego, że marsz się odbył jest prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Zupełnie inne powody kryły się za jej decyzją, a skutki były bardzo pozytywne – dodał.

Zapraszamy do słuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: prof. Jan Żaryn (senator PiS)
Data emisji: 12.11.2018
Godzina emisji: 8.13

mr/kw

Czytaj także

Tak świętowano w Polsce i na świecie setną rocznicę odzyskania niepodległości [RELACJA]

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 19:01
Nie tylko w kraju, ale i na całym świecie odbywały się uroczystości upamiętniające setną rocznicę odzsykania niepodległości przez Polska. Przedstawiciele innych państw składali życzenia i gratulacje, słynne budynki podświetlano na biało-czerwono, odbywały się też różnorodnej imprezy poświęcone polskiej kulturze i historii.
rozwiń zwiń