Jacek Czaputowicz: sankcje wobec Rosji powinny być wprowadzone

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 08:48
Szef MSZ Jacek Czaputowicz jest za wprowadzeniem sankcji na Rosję. - Ukraina ma powody do tego, by domagać się jeszcze bardziej stanowczej reakcji państw zachodnich – mówił Jacek Czaputowicz w "Salonie politycznym Trójki".
Audio
  • Jacek Czaputowicz o relacjach z organami Unii Europejskiej (Salon polityczny Trójki)

Dziś Jacek Czaputowicz odwiedza Ukrainę, gdzie będzie rozmawiał między innymi o kryzysie w Cieśninie Kerczeńskiej. Jacek Czaputowicz mówił w "Salonie politycznym Trójki", że w tej sprawie Polska będzie bronić interesów ukraińskich, bo są zbieżne z naszymi.

- Ukraina ma powody do tego, by domagać się jeszcze bardziej stanowczej reakcji państw zachodnich w sprawie okrętów, które zostały zaatakowane przez Rosjan. My wszędzie podnosimy problem zdecydowanej reakcji wobec agresji rosyjskiej - stwierdził Czaputowicz. 

Na Ukrainie szef polskiej dyplomacji ma rozmawiać także o trudnych sprawach w stosunkach z Polską - między innymi o kwestii ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej. Jednak - jak podkreśla - te sprawy nie powinny przesłaniać obecnej sytuacji. - Te sprawy cały czas są dyskutowane, ale to kwestie geopolityczne są dla nas priorytetem - podsumował. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Czaputowicz (minister spraw zagranicznych)
Data emisji: 30.11.2018
Godzina emisji: 8.13

kad/kw, IAR

Czytaj także

KE wycofa pozew przeciw Polsce? "To raczej nie koniec problemów"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 11:10
PiS wycofało się z tych zapisów o Sądzie Najwyższym, do których zastrzeżenia miała KE i które wstępnie podważył Trybunał Sprawiedliwości UE. Politycy nie wykluczają, że wniosek z Trybunału Sprawiedliwości UE może być wycofany. Jednak wskazują na inne możliwe punkty sporu z Komisją Europejską.
rozwiń zwiń