X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Rafalska: wyrok sądu ws. odebrania 500 plus odosobnionym przypadkiem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 09:07
– Nie było do tej pory tak, że samotne mamy traciły świadczenie 500 plus. W 2017 roku przeznaczyliśmy ponad 7 miliardy zł, które otrzymały dzieci samotnych rodziców – tłumaczyła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
Audio
  • Elżbieta Rafalska o świadczeniu 500 plus (Salon polityczny Trójki)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że rodzic nie musi mieć ustalonych alimentów, by uzyskać świadczenie „Rodzina 500 plus” na drugie lub kolejne dziecko. WSA w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że w przypadku świadczenia na drugie dziecko ustalenie alimentów nie jest konieczne. Większość gmin jest zaskoczona tym orzeczeniem.

O niejasnościach związanych z 500 plus mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. – Uzależnienie świadczenia 500 plus od alimentów nie jest rozwiązaniem nowym. Przepis ten obowiązuje przy świadczeniach rodzinnych od 2004 roku. Omawiany wyrok sądu w tej sprawie jest indywidualnym rozstrzygnięciem. Nie mamy dalszych takich przypadków – przekonywała Rafalska. 

Minister dodała, że do tej pory nie było żadnych wątpliwości co do wypłacania świadczenia. – Nie było do tej pory tak, że samotne mamy traciły to świadczenie. W 2015 roku przeznaczyliśmy ponad 2 miliardy zł w ramach 500 plus, które otrzymały dzieci samotnych rodziców. W 2017 roku było to 7 miliardów – podsumowała Rafalska. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Elżbieta Rafalska (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)
Data emisji: 6.12.2018
Godzina emisji: 8.14

kad

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: nie bądźmy obojętni podczas nadchodzących mrozów

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 20:20
- Reagujmy i nie bądźmy obojętni podczas mrozów. Pamiętajmy o tym, że wokół nas mogą być osoby potrzebujące naszego wsparcia, nasza pomoc może uratować życie - podkreśliła w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń