X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Kosiniak-Kamysz: będziemy szukać partnerów do wspólnej listy w wyborach europejskich

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 09:58
– Nie może tworzyć koalicji jedna formacja polityczna – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz o Koalicji Obywatelskiej.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o polskiej scenie politycznej przed wyborami do PE (Salon polityczny Trójki)

Władysław Kosiniak-Kamysz przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego był pytany, czy PSL zamierza dołączyć do Koalicji Obywatelskiej.

– Trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Koalicja Obywatelska istnieje. Na dzień dzisiejszy trudno o takiej mówić – odpowiedział lider PSL. Jak wyjaśnił, nie może tworzyć koalicji jedna formacja polityczna, a Nowoczesnej nie ma w tej koalicji. – Jest część posłów, która przestała być posłami Nowoczesnej wychodząc z klubu – dodał. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Kosiniak-Kamysz ocenił, że "źle to wyszło" i opozycja na tym ucierpiała, ale nie krytykował Grzegorza Schetyny za przejęcie posłów Nowoczesnej. – Pytanie czy on ich przejął, czy oni tak bardzo chcieli już tam pójść – dodał. Wskazał też, że nie obawia się podobnych transferów z PSL do PO. – U nas kłusował PiS, nie osiągnął efektu likwidacji klubu, który był zamierzony – przypomniał. 

Gość Trójki poinformował, że PSL będzie szukał partnerów do współpracy w wyborach europejskich, aby stworzyć wspólną listę. – Platforma jest pierwszym partnerem, z którym będziemy rozmawiać – stwierdził Kosiniak-Kamysz, tłumacząc, że dziś oba ugrupowania są w tej samej frakcji w Parlamencie Europejskim. Zaznaczył, że rozmowy mogą być też prowadzone z Nowoczesną i ugrupowaniami lewicowymi, a PSL równolegle przygotowuje się na okoliczność samodzielnego startu. 

Lider PSL w audycji podsumował też rok urzędowania premiera Mateusza Morawieckiego.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL)
Data emisji: 12.12.2018
Godzina emisji: 8.14

fc/kw

Czytaj także

Powstanie koalicja PiS-PSL? Władysław Kosiniak-Kamysz wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 09:10
– Po wyborach widzę wielką miłość i troskę wielu polityków PiS do PSL, a przez wiele miesięcy przed wyborami wylewano na nas wiadra pomyj – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.
rozwiń zwiń