X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef Centrum Analiz Strategicznych: rząd chce zapobiec podwyżkom cen energii

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 09:09
– Cel rządu i premiera jest jednoznaczny: żeby nie było podwyżek cen energii. Jest tylko pytanie jak technicznie go osiągnąć – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych.
Audio
  • Prof. Waldemar Paruch: premier nie chce dopuścić do podwyżek za cenę energii (Trójka/Salon Polityczny)

Rząd pracuje nad systemem, który ma osłonić gospodarstwa domowe, najmniejsze firmy oraz instytucje użyteczności publicznej przed konsekwencjami drastycznych podwyżek cen prądu, zapowiadanych przez energetyczne giganty. Do Sejmu w najbliższych dniach ma trafić ustawa "O łagodzeniu skutków polityki klimatycznej".

– Ceny energii to element życia codziennego. Naszym celem jest to, by podwyżek tych cen nie było. Dla konsumentów jest drugorzędne jak rozwiążemy ten problem. Mogę powiedzieć, że w analizie strategicznej nie jest przewidziana podwyżka cen prądu dla konsumentów – stwierdził prof. Paruch na antenie radiowej Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jak dodał szef CAS, elementem strategicznego planowania był też pomysł premiera Mateusza Morawieckiego, by poprosić o wotum zaufania dla rządu. –Ten manewr zaskoczył opozycję. Wnioskuję z treści pytań posłów – dodał prof. Paruch. 

Więcej, także o sprawie Komisji Nadzoru Finansowego, w dalszej części programu.

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: prof. Waldemar Paruch (szef Centrum Analiz Strategicznych przy Kancelarii Premiera RP)
Data emisji: 14.12.2018
Godzina emisji: 8.13

pz/ml

Czytaj także

Afera wokół KNF. Czy będą dymisje i komisja śledcza?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 12:50
O czas dla organów ścigania w badaniu afery wokół KNF apelował w Trójce Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. Posłowie opozycji ostrzegali, że sprawa ta może mieć o wiele głębsze podłoże, niż się wydaje. Według części z nich szykują się kolejne dymisje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: na naszych oczach Platforma konsumuje Nowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 18:39
– Mamy do czynienia z taką sytuacją, że mocniejszy partner w ramach Koalicji Obywatelskiej doprowadził już do tego, że nie będzie wystarczającej liczby posłów w ramach Nowoczesnej, by ona miała klub sejmowy - mówił na antenie radiowej Trójki Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP. 
rozwiń zwiń