X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beata Mazurek odpowiada "GW": absolutnie nie będzie przyspieszonych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 09:11
– Nie kierujemy się, podejmując decyzje polityczne, takimi czy innymi sondażami – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Beata Mazurek, komentując medialne doniesienia o pomyśle przyspieszenia wyborów parlamentarnych.
Audio
  • Beata Mazurek o zbliżających się wyborach do europarlamentu i parlamentu polskiego (Salon polityczny Trójki)

W środę "Gazeta Wyborcza" napisała, że w Prawo i Sprawiedliwość rozważa rozpisanie przyspieszonych wyborów parlamentarnych na wiosnę. Gazeta tłumaczy ten plan obawą w PiS przed słabym wynikiem w wyborach do europarlamentu, co może zapoczątkować spadek w sondażach przed wyborami do Sejmu i Senatu. 

– Kolejny tekst w gazecie, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością – oceniła publikację GW wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. – Absolutnie nie będzie przyspieszonych wyborów – podkreśliła. Jej zdaniem przytoczony artykuł ma "podgrzewać atmosferę" i "wprowadzić jakiś niepokój i wśród polityków, ale tez wśród Polaków".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Sekwencja wyborcza jest taka, że najpierw mamy wybory do europarlamentu, potem mamy wybory do parlamentu polskiego, budżet uchwalamy w styczniu – przypomniała Beata Mazurek. – Nie kierujemy się, podejmując decyzje polityczne, takimi czy innymi sondażami – podkreśliła, zaznaczając, że PiS cały czas pozostaje ich liderem. 

W kontekście wyborów do europarlamentu Beata Mazurek wyjawiła też, czy PiS nie obawia się ponownego straszenia Polexitem.

W audycji rozmawiano też o decyzji Krystyny Pawłowicz o wycofaniu się z polityki, wiarygodności PO i łamaniu przez Rafała Trzaskowskiego obietnic, a także o akcji protestacyjnej nauczycieli.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Beata Mazurek (wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 19.12.2018
Godzina emisji: 8.14

fc/ml

Czytaj także

Z jakim programem PiS pójdzie do najbliższych wyborów?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 10:27
- Jarosław Kaczyński potwierdził, że głównym celem Polaków jest żyć podobnie do mieszkańców Zachodniej Europy - powiedział Maciej Kożuszek (Gazeta Polska "Codziennie"). - Rozliczanie afer poprzednich rządów idzie Prawu i Sprawiedliwości jak po grudzie - wskazał Dariusz Grzędziński ("Fakt"). - PiS przed wyborami wyciąga ten sam arsenał, co przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi w 2015 roku - zauważył Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego). Goście "Debaty poranka" rozmawiali o wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Jachrance.
rozwiń zwiń