X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Jakubiak: Kukiz'15 dryfuje w stronę Koalicji Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 08:45
– Paweł Kukiz był bardzo zniechęcony współpracą z Prawem i Sprawiedliwością. Każdy na jego miejscu zapewne tak samo by się zachowywał. Zwyczajnie nikt nie lubi być lekceważony – mówił na antenie Trójki Marek Jakubiak. Poseł uważa, że jego dawne ugrupowanie staje się elementem "antypisowskiej koalicji".
Audio
  • Marek Jakubiak: Kukiz'15 zmierza w stronę Koalicji Obywatelskiej (Salon polityczny Trójki)

Marek Jakubiak jeszcze niedawno był posłem z ramienia Kukiz'15, ale niedawno odszedł z ugrupowania. Jak mówił, odejście było dla niego "bardzo przykrą sytuacja, ewidentnie wymuszoną". – Nie mam w zwyczaju wysiadać z okrętu, zanim ten wpłynie do portu – deklarował. Przyznał też, że od tego czasu nie rozmawiał z Pawłem Kukizem.

Polityk mówił również o działaniach ugrupowania po jego odejściu. W jego opinii, zbliża się ono do środowisk Koalicji Obywatelskiej. – Po wypchnięciu mnie z Kukiz'15 obawiam się, że dryfuje w strone PO-KO – powiedział zaznaczając, że dla niego "to nie do przyjęcia". Według Marka Jakubiaka do niedawna ruch "trzymał fason po centralnej stronie, bardziej w prawo".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jednocześnie poseł podkreślił, że "cały czas mówił o tym, że Pawła Kukiza należy poważnie traktować". W jego opinii partia rządząca nie pokazywała temu politykowi, "jak ważnym jest elementem gry na scenie politycznej". – To był kardynalny błąd Prawa i Sprawiedliwości, bo miałoby naprawdę wiernego koalicjanta – mówił Marek Jakubiak.

Zdaniem polityka Federacji dla Rzeczypospolitej, choć PiS ma obecnie większość w parlamencie, nie sprawia, że nie należy myśleć o koalicjancie – takim, jakim mogło być Kukiz'15. – Przede wszystkim trzeba mieć trochę wyobraźni politycznej. Prawo i Sprawiedliwość tej wyobraźni nie okazuje – mówił Marek Jakubiak. Dodał, że "Paweł Kukiz był zniechęcony współpracą" z partią rządzącą.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej)
Data emisji: 27.12.2018
Godzina emisji: 8.13

msze/mk