X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Sasin: obniżona akcyza na energię elektryczną będzie obowiązywać bezterminowo

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 09:14
– Nie ma żadnego terminu zapisanego w ustawie, więc wszystko to, co mówi opozycja, które próbuje budować narrację, że to jest "na chwilę", na jeden rok, to jest nieprawda – mówił na antenie Tróki Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin: nie było takiego niebezpieczeństwa, że obywatele odczują podwyżki cen energii (Salon polityczny Trójki)

Sejm zajmie się nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym. Nowe prawo ma nie dopuścić do podwyżek cen energii. Przez pewien czas nie było jasne, w jaki sposób rząd upora się z tym problemem. Jak mówił Jacek Sasin, "były różne koncepcje" dotyczące uniknięcia wzrostu cen energii. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów przypomniał, że minister energii początkowo planował rekompensaty. – Doszliśmy do przekonania, że najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie tutaj ustawa – mówił polityk.

Jacek Sasin powiedział, że "od początku nie było takiego niebezpieczeństwa, że obywatele odczują te podwyżki". – Dyskusja dotyczyła raczej tego, w jaki sposób to zrobić – mówił polityk. Zadeklarował, że "obywatel dostanie rachunek na taką samą kwotę jak dotychczas". – To samo będzie dotyczyło również samorządu i przedsiębiorców – zapewnił na antenie Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Pewne podmioty już podpisały umowy na wyższe ceny energii elektrycznej, ale Jacek Sasin uspokoił, że proponowane przez rząd przepisy, "które wprowadzają mechanizm renegocjowania tych umów". – Wszystkie umowy zawarte po 1 lipca, na ceny wyższe niż odbiorcy płacili wcześniej, będą negocjowane tak, aby ta cena była taka sama – mówił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Podkreślił, że tworzony jest specjalny fundusz, który ma firmom energetycznym "rekompensować brak tej podwyżki".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)
Data emisji: 28.12.2018
Godzina emisji: 8.14

msze/mk

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: dzięki decyzjom rządu ceny prądu nie wzrosną

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 07:32
- Poprzez działanie rządu premiera Mateusza Morawieckiego, których wymiarem będzie decyzja, jaką jutro podejmie polski Sejm oraz Senat, a następnie tę ustawę podpisze prezydent, ceny prądu nie wzrosną - powiedział na antenie Mariusz Błaszczak. Rząd przygotował projekt, który ma sprawić, że cena energii nie będzie wyższa w przyszłym roku.
rozwiń zwiń