X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef MSWiA: do tragedii w Koszalinie by nie doszło, gdyby przestrzegano przepisów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 09:32
– Gdyby były przestrzegane już obowiązujące przepisy, to do tej tragedii by nie doszło - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" szef MSWiA Joachim Brudziński po pożarze escape roomu w Koszalinie, gdzie zginęło pięć nastolatek. 
Audio
  • Joachim Brudziński o tragedii w Koszalinie i kontroli escape roomów (Salon polityczny Trójki)

Szef MSWiA Joachim Brudziński zlecił Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej i Komendantowi Głównemu Policji przeprowadzenie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich escape roomach w kraju.

W radiowej Trójce minister wskazał, że prowadzący escape roomy przedsiębiorcy nie mają obowiązku odpowiedniej specyfikacji, działalność ta rejestrowana jest pod różnymi kategoriami i najpierw trzeba było zlokalizować te miejsca. – Zostało zlokalizowanych ok. 1100. Część z tych escape roomów prowadzi działalność tylko sezonową –  powiedział Joachim Brudziński. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Do wczoraj do godz. 15.00 tego typu miejsc strażacy zbadali ok 430 – przekazał minister. Dodał, że najgorszym wnioskiem z kontroli jest liczba 52 escape roomów zamkniętych decyzją straży pożarnej. – Stanowiły potencjalne takie samo zagrożenie, jak to, z którym mieliśmy do czynienia w Koszalinie – stwierdził. Wskazał, że w pozostałych placówkach stwierdzono ponad 1000 uchybień, a w zakresie ewakuacji takich uchybień było 500. – To pokazuje, niestety, skalę nieodpowiedzialności ludzi, którzy na prowadzeniu tego typu działalności się skupiają – ocenił Brudziński. – Postawili zysk przed bezpieczeństwem, a co najgorsze, w tym wypadku bezpieczeństwem dzieci, bo to głównie dzieciaki są użytkownikami tego typu miejsc – dodał. 

Minister zwrócił uwagę, że "gdyby były przestrzegane już obowiązujące przepisy, to do tej tragedii by nie doszło". – Jeżeli ktoś rejestruje działalność gospodarczą, umieszcza tego typu pokoje, jak miało to miejsce w Koszalinie, w garażu, ogrzewa to jakimiś prowizorycznymi butlami gazowymi, to na zdrowy rozum jest to działanie skrajnie nieodpowiedzialne – powiedział gość Trójki. Podkreślił, że "żadne państwo nie jest w stanie postawić przy każdym przedsiębiorcy funkcjonariusza straży pożarnej, funkcjonariusza policji, inspektora nadzoru budowalnego". – Byłoby to aberracyjne i niemądre – stwierdził. Podobnie ocenił pomysł pisania specjalnej ustawy pod escape roomy.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Joachim Brudziński (szed MSWiA)
Data emisji: 8.01.2019
Godzina emisji: 8.14

fc/kw

Czytaj także

Joachim Brudziński: duża skala nieprawidłowości w escape roomach

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 06:00
- Do tej pory skontrolowano ok. 300 tzw. escape roomów. Skala nieprawidłowości jest bardzo duża - poinformował w niedzielę w TVP Info szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Zapowiedział zmianę przepisów, mających zwiększyć bezpieczeństwo miejsc, w których przebywają dzieci.
rozwiń zwiń