X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zabójstwo prezydenta Gdańska. Władysław Kosiniak-Kamysz: nie wierzę w pojednanie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 09:57
– Każdy ma swoją wrażliwość, swoje sumienie i wie gdzie jest ta granica, której nie powinien przekraczać – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Władysław Kosiniak-Kamysz o języku w debacie publicznej. 
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o języku debaty publicznej (Salon polityczny Trójki)

W swoim przemówieniu podczas uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza w gdańskiej Bazylice Mariackiej dominikanin o. Ludwik Wiśniewski oświadczył: "Jestem przekonany, że Paweł chce, abym wypowiedział następujące słowa: "trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych".  

– Jak sami siebie nie upilnujemy, to nikt nas nie upilnuje – powiedział lider PSL w radiowej Trójce. Zauważył, że ostry język jest atrakcyjny, ponieważ "klika się w internecie, są cytowania". Władysław Kosiniak-Kamysz dodał, że brakuje autorytetów, a Polacy nie potrafią wsłuchać się nawet w przesłanie Jana Pawła II. – Postawimy postawić mu pomnik z marmuru, ale jego słów nie bierzemy do siebie. To wielka porażka – ocenił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki chciałby, aby wszyscy potraktowali poważnie wezwanie z pogrzebu, choć zastrzegł, że nie wierzy w pojednanie. – Wierzę, że możliwe jest porozumienie w takim stopniu, że potrafimy ze sobą rozmawiać – dodał. Wskazał, że PSL podpisze wniosek o uchwale o mowie nienawiści, ale to działanie raczej symboliczne. – Jeżeli nie będzie dobrych zwyczajów, dobrych obyczajów to żadne przepisy nie zatrzymają złych języków – stwierdził.

Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się też do happeningu WOŚP, polegającego na "podpaleniu radnego". Licytację wygrał za 3300 zł w wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki z PSL. Mówił też o roli mediów publicznych i wniosku o odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP oraz o pomyśle lekcji o mowie nienawiści. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL)
Data emisji: 22.01.2019
Godzina emisji: 8.14

fc/ml

Czytaj także

Polska polityka po zabójstwie prezydenta Gdańska. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 16:15
- Teraz każdy, kto będzie krytykowal PO będzie używał mowy nienawiści - powiedział w audycji "Tydzień kontra tydzień" Jacek Liziniewicz, analizując sytuację w polskiej polityce po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Swoje refleksje przedstawili też Michał Kolanko i Łukasz Lipiński. 
rozwiń zwiń