Wicemarszałek Sejmu: w sprawie śmierci Pawła Adamowicza potrzebna jest komisja śledcza

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 09:47
– Wydarzenie jednostkowe nie powinno być podstawą do panicznego reagowania ustawodawcy. Prawo należy stanowić powoli i przy szerokich konsultacjach – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu, poseł klubu Kukiz '15.
Audio
  • Tragedia w Gdańsku. Poseł Kukiz'15: chcemy komisji śledczej (Salon polityczny Trójki)

Stanisław Tyszka zapowiedział wniosek o powołanie komisji przy KPRM, która mogłaby się zająć sprawą zaostrzenia prawa w związku z zabójstwem Pawła Adamowicza. – Politycy często wierzą, że wystarczy coś uchwalić i wszystko się zmieni. Mamy poważne wątpliwości w kwestii stosowania tego prawa. Sytuacja, w której po trzech latach rządów PiS mamy propagandę o reformach wymiaru sprawiedliwości, jest nieakceptowalna – podkreślił parlamentarzysta Kukiz '15.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wicemarszałek Sejmu wskazał, że powinniśmy jak najszybciej poznać okoliczności zabójstwa prezydenta Gdańska. – Należy się dowiedzieć, czy Stefan W. działał sam, czy może ktoś za nim stał. Warta zbadania jest również kwestia bezpieczeństwa tego wydarzenia. Uważam, że trzeba zmierzać do całościowego wyjaśnienia sprawy, a nie karmić media cząstkowymi informacjami – zauważył gość radiowej Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz'15)
Data emisji: 25.01.2019
Godzina emisji: 8.14

ras/ml

Czytaj także

Zabójstwo prezydenta Gdańska. Władysław Kosiniak-Kamysz: nie wierzę w pojednanie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 09:57
– Każdy ma swoją wrażliwość, swoje sumienie i wie gdzie jest ta granica, której nie powinien przekraczać – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Władysław Kosiniak-Kamysz o języku w debacie publicznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bielan: komisja finansów rekomenduje przyjęcie budżetu bez poprawek

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 09:48
– Jeśli pojawią się poprawki do ustawy budżetowej, Sejm będzie musiał się zebrać na nadzwyczajnym posiedzeniu – powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan w "Salonie politycznym Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Horała: nowe informacje ws. Stefana W. tylko podgrzewają atmosferę

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 09:04
– Nowe informacje ws. Stefana W. i tego jakoby miał dokonać zbrodni na tle poltycznym, mają tylko podgrzewać atmosferę – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Marcin Horała (PiS), przewodniczący komisji ds. VAT.
rozwiń zwiń