X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Suski: Prawo i Sprawiedliwość zareaguje pozwami na zarzuty o nieuczciwości

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 09:54
– Jeżeli ktoś będzie twierdził o nieuczciwościach z naszej strony, to będziemy musieli podać go do sądu. Bo nic takiego nie miało miejsca – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Marek Suski. Szef gabinetu premiera nawiązał w ten sposób do wtorkowej publikacji "Gazety Wyborczej".
Audio
  • Marek Suski: PiS zareaguje pozwami na zarzuty o nieuczciwości (Salon polityczny Trójki)

Dziennik opublikował zapisy nagranych rozmów Jarosława Kaczyńskiego z jednym z biznesmenów zaangażowanych w niezrealizowane ostatecznie plany powstania wieżowca spółki Srebrna. W środę Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, w którym zarzuca mu między innymi płatną protekcję oraz powoływanie się na wpływy. Do tej kwestii podczas audycji Trójki odniósł się Marek Suski.

– Pewnie będzie to analizowane, ale odkąd pamiętam, to ciągle rzucano na nas różne bezpodstawne oskarżenia. Jeżeli więc rzeczywiście ktoś będzie twierdził o jakichś nieuczciwościach z naszej strony, to będziemy musieli podać go do sądu, bo nic takiego nie miało miejsca – zapowiedział szef gabinetu premiera.

Gość audycji dodał również, że to niektóre inne partie miały problem z rozliczeniami, a Prawa i Sprawiedliwości ten problem nie dotyczył. – Przypomnę, że są partie, które nie potrafiły rozliczyć swoich kampanii wyborczych. W naszym przypadku nigdy nie było z tym problemów – zapewnił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Marek Suski był pytany też o to, w jakim charakterze Jarosław Kaczyński rozmawiał z austriackim biznesmenem. Jak wyjaśnił, rozmowy prowadził jako członek rady fundacji Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego – większościowego właściciela Srebrnej. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, podczas której poruszono także takie tematy, jak m.in. ustawa o cenach energii czy ustawa o Narodowym Banku Polskim.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Suski (szef gabinetu politycznego premiera, Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 31.01.2019
Godzina emisji: 8.14

bb/IAR/kg/kw