X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin: zarzuty ws. Stefana Niesiołowskiego będą łatwe do weryfikacji

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 09:16
- W sprawie Stefana Niesiołowskiego niczego nie chcę przesądzać, ale zarzuty tutaj będą łatwe do weryfikacji, skoro są m.in. nagrania filmowe i rozmów telefonicznych – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Audio
  • Jarosław Gowin: ws. Stefana Niesiołowskiego zarzuty będą łatwe do weryfikacji (Salon polityczny Trójki)

W czwartek w woj. łódzkim zatrzymano trzech biznesmenów – Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K. Śledztwo prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wykazało, że wręczali oni korzyści Stefanowi Niesiołowskiemu – posłowi PSL-UED, dawniej członkowi PO. Jak przekazała prokuratura, "materiał dowodowy (…) wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów".

 Sprawa dotyczy polityka znanego z radykalnie krytycznych opinii wobec obozu rządzącego. Przypuszczam, że dlatego właśnie prokuratura zdecydowała się ujawnić te szczegóły. Niczego nie chcę przesądzać, ale zarzuty będą łatwe do weryfikacji, skoro są m.in. nagrania filmowe i rozmów telefonicznych, a także zeznania pań reprezentujących zawód jeszcze starszy niż zawód polityka – stwierdził Jarosław Gowin.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zdaniem wicepremiera czwartkowe zatrzymanie nie jest "przykrywką" wtorkowej publikacji "Gazety Wyborczej" opisującej biznesową działalność prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

 Moim zdaniem nie ma nic szczególnego do "przykrycia". Dlatego, że w dotychczas ujawnionych nagraniach nie pojawiło się nic, co stawiałoby pod znakiem zapytania ani uczciwość, ani profesjonalizm Jarosława Kaczyńskiego – podkreślił Jarosław Gowin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w ktróej poruszuono także temat m.in. ustawy mającej wprowadzić jawność zarobków w Narodowym Banku Polskim i ustanowić ich limit.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 1.02.2019
Godzina emisji: 8.14

bb/mk