X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leszek Miller: Okrągły Stół to największe wydarzenie w historii politycznej Polski XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 08:53
– Po prostu było wiadomo, że Związek Radziecki nie będzie interweniował i Polacy mogą wybrać swoją drogę – mówił na antenie radiowej Trójki o obradach Okrągłego Stołu i przemianach demokratycznych w Polsce Leszek Miller, były premier.
Audio
  • Leszek Miller nazwał Okrągły Stół "największym wydarzeniem w historii politycznej Polski XX wieku" (Salon polityczny Trójki)

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że "patrząc w całości na to, co się wydarzyło w czasie obrad Okrągłego Stołu, to co pozytywne, przeważało". To zmiana w porównaniu z wcześniejszymi wypowiedziami prezydenta na temat Okrągłego Stołu.

– Bardzo się cieszę, że pan prezydent Andrzej Duda to powiedział, bo to pokazuje pewną ewolucję poglądów jego obozu. Wynika to z gotowości do popatrzenia realistycznie na tamto wielkie wydarzenie, które według mnie było największe w historii politycznej Polski XX wieku. Oby tak dalej – mówił Leszek Miller.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Zawsze można tych źle oceniających Okrągły Stół zapytać, jaka była alternatywa? Rzecz jasna, wokół tamtego wydarzenia jest wiele sporów i pytań, miedzy innymi jak to się stało, że mimo różnic zasiedliśmy do tego mebla. Wydaje mi się, że warto wymienić trzy czynniki. Po pierwsze istniała wówczas dobrze zorganizowana opozycja systemowa, drugi czynnik to obóz reformatorski w kręgu ówczesnej władzy, który rozumiał, że tzw. realny socjalizm się wyczerpał i trzeci to sytuacja międzynarodowa związana z polityką Michaiła Gorbaczowa – podkreślił były premier. – Po prostu było wiadomo, że Związek Radziecki nie będzie interweniował i Polacy mogą wybrać swoją drogę – dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Leszek Miller (były premier)
Data emisji: 5.02.2019
Godzina emisji: 8.14

fc/kw