X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Doradca prezydenta ws. "Jerusalem Post": trwa wojna informacyjna

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:07
˜– Jeśli faktycznie jest tak, że Benjamin Netanjahu nie powiedział słów o polskim udziale w Holocauście, a "Jerusalem Post" przypisał mu je, to mam wrażenie, że jest to przejaw wojny informacyjnej z Polską– przekonywał w "Salonie politycznym Trójki" doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz.
Audio
  • Doradca Prezydenta: Jan Olszewski był punktem sprzeciwu wobec przeważających sił (Salon Polityczny Trójki)

Gość audycji odniósł się w radiowej Trójce do sprawy dziennika "Jerusalem Post", który podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. W wiadomości skierowanej do dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM Marka Korowajczyka informację tę zdementowała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari. 

Andrzej Zybertowicz powiedział, że "jeśli faktycznie jest tak, że Benjamin Netanjahu nie powiedział słów o polskim udziale w Holocauście, a "Jerusalem Post" przypisał mu je, to mam wrażenie, że jest to przejaw wojny informacyjnej z Polską". – Chodziło o odwrócenie uwagi od tego co istotne na tej konferencji. Mniejszość rosyjska jest bardzo wpływowa w Izraelu. Nie ma wątpliwości, że wojna informacyjna trwa. Przed konferencją mogliśmy się dowiedzieć, że mamy doskonałe relacje z Iranem, mimo, że poziom obrotów handlowych z nimi to tylko pół miliarda złotych. Z Izraelem jest to 4 razy więcej, z Turcją 12 mld, z Włochami 42 mld – stwierdził.

– Iran, który jest krajem o wielkim potencjale rozwoju, wcale nie tworzy warunków do powstawania biznesów – dodał. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Dziś rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego, którą zarządził prezydent Andrzej Duda. Będzie obowiązywać do godz. 19 w sobotę. 

– Gdy myślę z czym kojarzą mi się dwie ważne postacie: Lech Kaczyński i Jan Olszewski i jakie punkty mogą przesądzać o ich miejscu w historii, to są to dwa punkty sprzeciwu wobec przeważających wtedy sił. Lech Kaczyński organizuje wokół siebie czterech prezydentów naszego regionu i udaje się do Tibilisi. Mówił tam prorocze słowa o rosyjskiej agresji. Uważa się, że jego działanie przyczyniło się do powstrzymania rosyjskich wojsk postępujących w stronę stolicy Gruzji – powiedział Andrzej Zybertowicz.

– W roku 1992 Jan Olszewski, podczas wizyty Lecha Wałęsy w Moskwie, gdzie miała być podpisana umowa nadająca specjalne prawa rosyjskim spółkom, wysłał tajny szyfrogram sprzeciwiający się temu. Wielu sądzi, m.in. Jacek Saryusz-Wolski, że gdyby nie zatrzymał tego pomysłu, to wówczas nie trafilibyśmy do NATO. Z obydwoma miałem zaszczyt współpracować. W polityce akty sprzeciwu, połączone z podjęciem ryzyka, mogą decydować o miejscu w historii – dodał doradca prezydenta.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: prof. Andrzej Zybertowicz (socjolog, doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy)
Data emisji: 15.02.2019
Godzina emisji: 8.14

dn/ml