X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Poręba: naszym rywalem jest konglomerat sprzecznych ideologicznie partii

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 09:31
– Na pewno jest duża różnica między nami a Koalicją Europejska. My mamy pewną spójność progrmową i idziemy konsekwentnie z propozycjami, którę realizujemy – powiedział na antenie Trójki Tomasz Poręba, szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • Tomasz Poręba: jest różnica między nami a Koalicją Europejską, PiS ma spójny program (Salon polityczny Trójki)
Tomasz Poręba
Tomasz PorębaFoto: Polskie Radio
Obejrzyj
201903060815_tomaszporeba.mp4

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego największe szanse na zwycięstwo mają Prawo i Sprawiedliwość i Koalicja Europejska. W opinii Tomasza Poręby oponentami politycznymi Prawa i Sprawiedliwości jest "konglomerat partii, które są bardzo mocno sprzeczne ideologicznie ze sobą". 

Polityk jest zdania, że PiS charakteryzuje się "spójnością programową" i "proponuje kolejne rozwiązania ważne z punktu widzenia polskich rodzin, przedsiębiorców gospodarki". – To jest pytanie, na które Polacy będą musieli odpowiedzieć sobie w maju w głosowaniu do Parlamentu Europejskiego: czy chcą postawić na partię "od Sasa do Lasa" (...), czy jednak na partię, która konsekwentnie, od wielu lat, realizuje program dobrej zmiany – powiedział Tomasz Poręba.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Prezydent Francji Emmanuel Macron opublikował w gazetach we wszystkich krajach UE artykuł, w którym zwraca się do mieszkańców UE i przed wyborami do Parlamentu Europejskiego apeluje o gruntowne reformy we Wspólnocie. Zdaniem europosła PiS "jest to próba ucieczki do przodu, odwrócenia uwagi od tego co się dzieje w jego (Macrona) własnym kraju".

Polityk krytycznie odniósł się do propozycji prezydenta Francji. – Oto znowu na wszystkie problemy Unii, a jest ich bardzo dużo, jedyną receptą jest więcej instytucji, biurokracji, administracji, regulacji i więcej zarządzania z Brukseli – powiedział. – Ta koncepcja nam się bardzo nie podoba. Nominowany, często nie wybierany demokratycznie urzędnik będzie decydował o funkcjonowaniu danego kraju członkowskiego – podkreślił Tomasz Poręba.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

 

Czytaj także

Debata Poranka. Publicyści o wyborach do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 10:36
- Nie przejmowałbym się teraz tym, która partia znajdzie się w Koalicji Europejskiej. Teraz wszystko kręci się wokół tzw. "piątki Kaczyńskiego". Prawdopodobnie eurowybory są już posprzątane - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". W "Debacie poranka" wzięli również udział publicyści Agaton Koziński z Polska The Times i Grzegorz Osiecki z Dziennika Gazety Prawnej.
rozwiń zwiń