X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robert Biedroń: sondaże dodają nam skrzydeł, postępowa partia jest potrzebna w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 08:59
– Zmiana jest potrzebna. Coś dziwnego się dzieje w polskiej polityce, że w parlamencie nie ma postępowej siły – powiedział na antenie Trójki Robert Biedroń. Lider Wiosny zaznaczył, że wyniki sondaży "dodają skrzydeł" jego ugrupowaniu.
Audio
  • Robert Biedroń: sondaże dodają skrzydeł Wiośnie (Salon polityczny Trójki)

W wyborczym roku Wiosna Roberta Biedronia mieści się w czołówce jeśli chodzi deklarowane poparcie wyborców. Ostatnie badanie IBRIS daje jednak ugrupowaniu 6,3 proc. poparcie co oznacza pewien spadek. Lider partii zaznacza, że "średnia sondaży to ponad 11 proc.". – Te sondaże są nam bardzo przychylne. Jesteśmy na podium – zaznaczył. 

– Dziękuję tym wszystkim, którzy uwierzyli, że wiosna jest możliwa, że nadejdzie szybciej w tym roku – mówił polityk. Podkreślił, że badania dające Wiośnie dwucyfrowe wyniki poparcia "dodają skrzydeł" nowemu ugrupowaniu.

Robert Biedroń odniósł się też do kwestii nazwy partii, której lideruje. Zaprzeczył jakoby miała ona związek z popularnością Stowarzyszenia Wiosna. – Chciałem wypłynąć na błękitne oceany tą nazwą. Uciec od wojny polsko-polskiej w polityce, zmienić narrację – powiedział.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Sylwia Spurek z ugrupowania Wiosna ogłosi w piątek we Wrocławiu "konstytucję kobiet" – pakiet 10 postulatów dotyczących praw kobiet w Polsce. Jak poinformowała, "konstytucja kobiet" będzie rozwijana w przygotowywane z ekspertami i ekspertkami projekty ustaw.

Jak mówił Robert Biedroń "chodzi przede wszystkim o to, żeby w końcu, w 2019 roku, rozwiązać problemy, które są nierozwiązane". Jeden z przykładów takiego problemu to jego zdaniem nierówne płace. – Dzisiaj kobiet nadal zarabiają do 20 proc. mniej wykonując te same zawody i te same prace – powiedział polityk.

Inne wymienione przez lidera Wiosny problemy kobiet to "kwestie związane z przemocą czy z dostępem do ginekologa", a także temat prawa do przerywania ciąży.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Robert Biedroń  (prezes partii Wiosna)
Data emisji: 08.03.2019
Godzina emisji: 8.13

msze/ml